Bez bodu skončili fotbalisté Dynama po utkání ve 29. kole FORTUNA:LIGY proti Jablonci. Severočeši rozhodli o své výhře v první půli, kdy se dvakrát prosadil Martin Doležal. Domácí si ve druhém poločase vytvořili velké množství šancí, ale nedokázali proměnit ani jednu a museli tak zkousnout porážku 0:2.

Do sestavy Dynama se po karetním trestu vrátil Patrik Čavoš, hrál také Marko Alvir. O první vážnější situaci zápasu se postaral Jonáš Vais. Za vápnem vypálil technickou střelou a pořádně protáhl Hanuše. Aktivnější byl jinak v úvodu utkání Jablonec, který si vypracoval několik rohových kopů a po jednom z nich otevřel skóre utkání. Balon ve vápně prodloužil Kratochvíl a Martin Doležal nekompromisně skóroval – 0:1.

Jihočeši si moc příležitostí nevytvořili. Jednou z mála bylo zakončení Alvira, který se sice do míče položil, ale poslal ho vysoko nad. Už to vypadalo, že hosté půjdou do šaten s jednobrankovým náskokem. Jenže v závěru poločasu vyrobila budějovická obrana kardinální hrubku, kterou potrestal Martin Doležal - 0:2.

Ve druhém poločase si Dynamo vytvořilo plno příležitostí, jak se vrátit do utkání. Bohužel pro černobílé, ani jedna neskončila gólem. Severočeši už se soustředili především na obranu, směrem dopředu zahrozil dvakrát Doležal.

Domácí jinak pálili šance jako o závod. Hlavička Nováka skončila v rukavicích Hanuše, Alvir zamířil hlavou mimo. Z otočky střílel Diop, ale jablonecký gólman vyrazil míč na roh. V největší šanci selhal i Karol Mészáros, jehož zakončení z voleje skončilo na břevně. Dynamo tak podlehlo Jablonci 0:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Utkání se rozhodlo v prvním poločase. Věděli jsme, že nás čeká tým s velikou kvalitou a dobrou formou. U první branky jsme nedokázali ubránit standardní situaci, druhý gól jsme soupeři darovali sami. Ve druhé půli jsme se zvedli, vytvořili jsme si pár příležitostí, ale nedokázali jsme vstřelit kontaktní branku, která by nás vrátila do zápasu. Soupeř vyhrál zaslouženě, zkušeně si pohlídal náskok a dokázal potrestat naše chyby."

Petr Rada (trenér Jablonce): „Jsme rádi, že máme tři body. Ale nerodilo se to lehce. Z naší strany to byl velmi dobrý první poločas, drželi jsme míč, byli jsme v pohybu a měli jsme dobré kombinační akce. Kdyby dal Pleštil na tři nula, mohlo to být pro nás jednodušší. Trochu mě mrzí, že tu svou šanci neproměnil. Hráče jsem o poločase upozorňoval, že to může být ještě ošidné. Domácí tam poslali Mészárose, nakopávanými míči to na nás zkoušeli a tlačili se dopředu. Až v závěru jsme se trochu víc zatahovali a nebyli jsme už tolik aktivní. Domácí jsme na deset minut pustili do nějakého tlaku. Budějovice jsou kvalitní tým, nemůžeme chtít, abychom tady celý zápas dominovali. V některých pasážích jsme zbytečně ztráceli balon. V závěru při nás stálo štěstí při těch šancích a břevnu. Celá obrana to ale odehrála poměrně dobře, tým si hrábnul na dno."