Fotbalisté Dynama České Budějovice se s letošním ročníkem Tipsport ligy rozloučili porážkou s Jabloncem 2:4. Přesto ale Jihočeši zvládli zápas rozhodně se ctí. Především v prvním poločase byli jasně lepší a mohli pouze litovat, že ho vyhráli jen 1:0.

Fotbalisté Dynama České Budějovice nastoupili do zápasu v silné sestavě, která se pravděpodobně hodně podobala té, v jaké Jihočeši budou hrát jarní část Gambrinus ligy. Hned od úvodních minut za nepříjemného sněžení začali lépe Jihočeši. Hned v 6. minutě byl ve střelecké pozici Ondrášek, jeho ránu vyrazil gólman Špit. Ve velké šanci byl v 10. minutě Sajtl, který se dostal k hlavičce po centr Klesy. Z dobré pozice ale zamířil hlavou mimo. Za dalších pět minut Sandra vychytal opět pozorný Špit.

Neuběhlo ale ani šedesát vteřin a skóre se přeci jen změnilo. Centr z pravé strany se dostal až na zadní tyč k Sandrovi, který pohotově propálil bezmocného Špita. Jihočeši byli nadále při chuti a svého soupeře výrazně přehrávali. Nejprve mířil těsně mimo Sandro a následně se Otepkův centr z pravé strany otřel o břevno Špitovy brány. Na konci první půlhodiny měl další gólovou příležitost znovu aktivní Sajtl, ani ve druhé šanci ale na Špita nevyzrál. Vůbec největší šanci na zvýšení náskoku Dynama měl ve 40. minutě Pavel Novák. Jeho gólovou hlavičku po centru z pravé strany opět zneškodnil výborně chytající Špit.

Druhý poločas přinesl stejně zajímavý fotbal jako se hrál v první části. Rozdílem ale bylo, že dominovat začali fotbalisté Jablonce. Ve 47. minutě první šanci Severočechů po střele Třešňáka zneškodnil Křížek, avšak vyrovnání přišlo záhy, když se v 52. minutě prosadil střelou z úhlu Ondřej Vaněk. Jablonecké vstřelená branka nabudila a hned v 56. minutě dokonali obrat, po rohovém kopu se prosadil Lukáš Třešňák. O pár chvil později mohl vyrovnat střelou z otočky Naumov, jeho gólovou střelu ale konečky prstů vyrazil Valeš.

Jihočeši měli i další šance na vyrovnání. Útočník Richard Veverka povedenou střelou z hranice vápna vyprášil rukavice Valešovi a vůbec nejblíže ke gólu byl opět Naumov, který po přesném centru z pravé strany hlavou trefil spojnici břevna a tyče jablonecké brány. O svém vítězství rozhodli hráči Jablonce v rozmezí 72. a 76. minuty. Nejprve na 3:1 zvýšil zvýšil svým druhým gólem na 3:1 Ondřej Vaněk. Pak sice dokázal po přímém kopu Rýdela hlavou snížit Roman Lengyel, jenže v 76. minutě uzavřel střelecký účet zápasu mladík Filip Novák. Když se pak už neprosadili v dobrých šancích Němec s Naumovem, skončilo utkání výhrou Jablonce v poměru 4:2.

Jablonecký celek sice satalickou skupinu vyhrál, jenže trenér František Komňacký po zápase přiznal, že jeho tým se vzdá účasti v semifinále a odcestuje na plánované soustředění v Turecku. Do semifinále tak postupuje druhý celek tabulky, kterým by měl být nejpravděpodobněji Bohemians 1905. O konečném pořadí týmu ve skupině A rozhodne až nedělní zápas mezi Bohemians a Žižkovem.