První zápas Tipsport ligy vyšel Dynamu na výbornou. Jihočeši v Praze Satalicích nastříleli Žižkovu čtyři góly a po zásluze vyhráli 4:1. Střelecky se prosadili Sandro, Horejš, Ondrášek a František Němec.

Aktivněji do zápasu vstoupili Jihočeši, kteří hned v úvodu kopali dva rohové kopy. Při tom prvním zkoušel po centru Sandra a prodloužení Veverky zakončovat v akrobatické pozici Horejš, zamířil ale nad bránu. První přímý střelecký pokus vyslal na bránu Žižkova novic Veverka, gólman Boháč si ale s jeho ránou poradil. Pražané sice srovnali s Dynamem krok, jenže ve 23. minutě poprvé inkasovali, když se prosadil Brazilec Sandro da Silva.

Následně se nad umělou trávou v Praze Satalicích hodně zhoršilo počasí a v nepříjemném dešti se sněhem bojovali hráči spíše s klimatickými podmínkami. Nepřízeň počasí očividně ale vyhovovala více Dynamu. Ve 32. minutě totiž Rakovan našel ve vápně přímým kopem zcela osamoceného Davida Horejše, který parádní hlavičkou zvýšil na 2:0 pro Dynamo. Těsně před koncem poločasu byl ve stoprocentní šanci Vladimír Bálek, budějovický gólman Delač ale předvedl skvělý zákrok a jeho střelu ze čtrnácti metrů reflexivně lapil do rukavic.

Do druhého poločasu trenér Cipro hodně pozměnil sestavu a chvilku trvalo, než se nově poskládaná jedenáctka na hřišti srovnala. Toho využili hráči Žižkova, když se po povedené kombinaci prosadil Pavel Čermák, který překonal bezmocného Křížka. Jihočeši odpověděli pěkným signálem při přímém kopu, kdy Otepka místo střely přihrál po zemi nabíhajícímu Peckovi, ten okamžitě přiťukl balon Ondráškovi, který ale nedokázal přesně zakončit. O dvě minuty zahrozil z velkého úhlu z přímého kopu Kotyza, jeho střelu ale Křížek vyrazil na roh.

K další změně skóre došlo v 72. minutě, kdy dostal Zdeněk Ondrášek parádní pas za obranu, po kterém postupoval sám na brankáře. Brankář Ticháček nevyběhl a Ondrášek v pohodě podél gólmana zamířil přesně k tyči - 1:3. Jihočeši hráli s chutí a v pohodě udržovali soupeře daleko od své brány. Navíc se v 83. minutě prosadili počtvrté, když se po individuální akci parádní střelou prosadil František Němec. Jihočeši tak vstoupili do turnaje Tipsport liga 2012 vítězně a do tabulky skupiny A si připsali první tři body.

František Cipro (trenér Dynama): "Trénujeme teprve čtyři dny a tohle byl pro nás první zápas v přípravě. Samozřejmě tyto zápasy nejsou o výsledcích, ale spíše o testování hráčů, kteří jsou například na testech a podobně. Zápas účel splnil, i když se hrálo v dost extrémních podmínkách. O výsledek dnes rozhodně nešlo, ale s výhrou 4:1 musím být samozřejmě spokojený. "

Roman Nádvorník (trenér Žižkova): "My jsme momentálně ve fázi zkoušení. Máme v kádru hodně nových hráčů a další hráči by měli během příštího týdne přijít. Trénujeme teprve tři dny a někteří hráči se viděli na hřišti při zápase úplně poprvé. Čeká nás hodně práce a důležité budou následující týdny, kdy by měli přijít tři nebo čtyři hráči, kteří by měli zvýšit naší kvalitu."