Třetiligová rezerva Dynama v sobotní generálce na start jarní části České fotbalové ligy inkasovala na Složišti čtyři góly. Svěřenci Dušana Žmolíka ve druhém poločase nestačili na béčko Jihlavy, prohráli 1:4, když o debaklu rozhodly tři obdržené góly po přestávce.

Špatná generálka, dobrá premiéra, věří před zahájením mistrovské sezony trenéři béčka Žmolík s Kladrubským. Přitom v prvním dějství černobílí mladíci nehráli špatně, v 19. minutě dokonce šli zásluhou Martina Práška do vedení, měli šance, nastřelili břevno, ale po trestuhodné chybě ve 32. minutě hosté z Vysočiny vyrovnali.

O přestávce došlo ke změnám v sestavě domácích. Do druhého poločasu zůstala kompletní jen obrana, Lercha nahradil v brance Andrew, obměnila se záložní řada, na hřiště přišli Hák, Hendrych a Pravda, v útoku odehrál celý zápas pouze Prášek, naskočili Coufal a Šestauber.

Po změně stran černobílí propadli ve všech činnostech a jihlavské béčko toho dokonale využilo. Střídající gólman Andrew inkasoval třikrát. Generálka ukázala na chyby a nedostatky ve hře dynamácké rezervy, a také spoustu věcí, které musí zlepšit, nebo se jich vyvarovat.

První mistrovský duel sehraje nováček třetí ligy nadcházející sobotu od 10.30 hod. na Složišti v jihočeském derby s Pískem.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Spokojen být nemůžu. Vlastně s prvním poločasem spokojený jsem, abych ten náš výkon úplně neshodil. Vedli jsme 1:0, ale potom jsme dostali zbytečný vyrovnávací gól po naší chybě. Druhý poločas už jsme hrubě nezvládli. Z naší strany to byla hodně nepovedená půle. Herně ani výsledkově se nám zápas s Jihlavou z objektivních příčin nepovedl. Jsme si toho vědomi. Doufám, že za týden v prvním mistrovském utkání bude obraz naší hry lepší. Dnes nám pomohl z áčka David Krch, a věřím, že trenéři prvního mužstva nám budou chtít pomáhat i nadále. Předpokládám, že za týden se u nás někdo z prvoligového týmu zase aspoň na poločas objeví.“