Pátečním televizním utkání Dynamo zahájilo druhou polovinu sezony. A začalo nejlépe, jak mohlo. Po trefě Mateje Mršiće z 84. minuty navázalo na povedené výsledky z předchozích utkáních a potřetí v řadě neinkasovalo. V tabulce se tak českobudějovičtí fotbalisté posunuli již na páté místo!

Oba celky začaly trochu opatrněji, přesto již v osmé minutě disponoval Baník nebezpečným pokusem. Balon letící z křídla propadl až do vápna, kde k němu měl nejblíže Tetour, jenž ovšem z první balon do branky neusměrnil. Dynamo ovšem kontrovalo šancí o něco větší. Alvir se zničehonic dostal po nepřesné hostující rozehrávce do šance, kdy stál sám před gólmanem. Ten si ovšem, i díky horšímu zpracování balonu od domácího záložníka, poradil.

V prvním poločase bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu hrubšího rázu. Další šance přišla až s ostravskou standardní situací. Potočný z přímého kopu napálil břevno, od něhož se balon odrazil mimo hrací plochu.

Zkraje prvního poločasu bylo na hřišti veselo, a to na obou stranách. Před Jaroslavem Drobný hlavičkoval Mena těsně mimo, na opačné straně se pak domácí neprosadili po slibně se rozvíjející Alvirově šanci. Následně se Baník tlačil do útoků čím dál tím více. Po rychlém protiútoku musel zasahovat až Drobný, jenž se natáhl a vyrazil padající míč mimo nebezpečí.

Dlouho to vypadalo, že by se oba týmy mohly rozejít smírně, proti ale byl českobudějovický Matej Mršić. Ve vápně zpracoval balon a následně nedal Laštůvkovi, jenž strážil hostující branku, šanci. Mršić razantní střelou rozvlnil síť - 1:0. Baník měl tedy v závěru logický cíl - také se prosadit. K tomu mělo pomoci i střídání. V závěrečných minutách svěřenci Davida Horejše vedení ubránili. Po závěrečném hvizdu tak mohla odstartovat mohutná radost jihočeského týmu.

David Horejš (trenér Dynama) „Panuje obrovská euforie, že jsme dnes dokázali vybojovat tři body. Proti nám stál velice kvalitní soupeř. Neměli jsme dobré vstupy do poločasů, kdy byl Baník lepší. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, měli jsme tam nějaké centry. Když už to vypadalo, že utkání nakonec půjde do remízy, tak jsme se prosadili po fantastické akci. Nesmírně si toho ceníme, protože proti nám stálo opravdu dobré mužstvo."

Luboš Kozel (trenér Baníku): „Jsem zklamaný. Po průběhu zápasu by pro nás byl bod málo, nakonec nevezeme nic. Úvod jsme měli dobrý, byli jsme aktivnější a vytvořili si nějaké šance. Druhý poločas jsme začali dobře, ale nedokázali jsme příležitosti proměnit v branku. Soupeř se trefil z ojedinělé šance a nakonec bere všechny body."