Po šesti duelech v řadě bez porážky Dynamo neuspělo na hřišti Jablonce a prohrálo 1:2. Do vedení poslal domácí Ivan Schranz, na kterého ve druhé půli navázal Václav Pilař. Za Dynamo snížil Mick Van Buren, pro kterého to byl první gól v černobílém dresu. V úterý čeká na svěřence Davida Horejše středočeská Příbram.

Tři změny oproti utkání v Olomouci udělal trenér David Horejš v základní jedenáctce. Do branky se vrátil Jaroslav Drobný, v obraně nastoupil Lukáš Havel a v záloze Filip Havelka. V sedmé minutě si navedl míč na střed Matej Mršić a střelou k tyči protáhl Hanuše. O mnohem větší šanci měl po přihrávce od chorvatského záložníka Patrik Brandner, který netrefil odkrytou branku.

Ve dvacáté minutě se Jablonečtí ujali vedení. Centr z pravé strany vypadl Drobnému z rukavic a exbudějovický Ivan Schranz neměl těžkou úlohu – 1:0. Srovnat mohl Filip Havelka, ale jeho jedovatou střelu vytáhl Hanuš dobrým zákrokem. Naopak na 2:0 mohl zvýšit Považanec, ale v obrovské šanci selhal.

Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo, až po hodině hry se domácím podařila ofenzivní akce, kterou zakončil Václav Pilař přesnou ranou do růžku – 2:0. Zpátky do hry vrátil dvacet minut před koncem hostující tým Mick Van Buren. Dostal míč do vápna a přesnou střelou na zadní tyč pokořil Hanuše – 2:1.

V závěrečných minutách se Jihočeši tlačili za vyrovnáním a nakonec si vytvořili i jednu stoprocentní příležitost. Po nevyzpytatelném odrazu se k míči dostal Patrik Brandner, ale nedokázal vyrovnat. Domácí tak dokázali uhájit svůj náskok a přerušili sérii zápasů Dynama bez porážky.

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): „Věděli jsme, že soupeř neprohrál šest utkání po sobě a čeká nás těžký zápas. Nakonec pro nás dopadlo utkání dobře. Měli jsme povedený vstup, vstřelili jsme úvodní branku. Závěr první půle se nám nevydařil, nestíhali jsme a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali. Ve druhé půli nám začaly docházet síly. Soupeř snížil a cítil šanci na vyrovnání. Závěr jsme ale naštěstí vybojovali.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní, že z Jablonce nevezeme ani jeden bod. Myslím si, že jsme podali výkon, po kterém jsme mohli něco získat. Soupeř byl produktivnější než my. Jeden z klíčových momentů byl za stavu 0:0, kdy jsme netrefili prázdnou branku. Po první inkasované brance jsme na soupeře zatlačili, vytvořili si velký tlak, ale bohužel se nám nepodařilo srovnat. Ještě v konci jsme mohli vyrovnat, ale když nedáme takovou šanci, tak nemůžeme pomýšlet na body."