Fotbalisté Dynama České Budějovice nenavázali na poslední dobré výsledky a na pražské Letné nestačili na nejznámější český tým. V duelu se Spartou Praha Jihočeši udělali hned několik individuálních chyb a právě kvůli nim neměli nárok na bodový zisk. Po úvodní brance Lustrinelliho sice Jihočeši z role ještě nevypadli, když ale domácí v závěru poločasu přidali další dvě branky, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. František Cipro navíc přišel o Ivana Dvořáka, který byl na konci druhého poločasu po druhé žluté kartě vyloučen. Další soutěžní zápas odehraje Dynamo již ve středu, kdy se předsaví v rámci poháru ČMFS na hřišti Meteoru Praha.
Trenér František Cipro musel před zápasem se Spartou hodně improvizovat a největších změn doznala obranná formace. Na svém pravidelném místě pravého beka nastoupil pouze Jiří Kladrubský, na ostatních třech postech nastoupili jiní hráči než v minulých zápasech. Levého obránce hrál Bureš a stoperská dvojice byla tvořena Žižkou a Skálou. I útok nastoupil zcela jinak než v minulém zápase s Jabloncem - minulý týden vykartovaného Svátka nyní doplňoval mladíček Jiří Jeslínek.

Hned od úvodních minut zápasu bylo jasné, s jakými cíly obě mužstva do zápasu nastoupila. Zatímco Dynamo se přijelo prezentovat urputnou obranou, domácí Sparta potřebovala body jako sůl a tomu také podřídila veškeré své snažení. Když již v 6. minutě pálil do náruče pozorného Filipka Švýcar Lustrinelli, bylo jasné, který tým bude zápasu dominovat. O minutu později totiž po chybě Skály postupoval sám na Filipka Došek a jen díky včasnému vyběhnutí budějovického gólmana se skóre zatím neměnilo. Jihočeši se osmělili až v 10. minutě, na pěkný centr Kladrubského ale Jeslínek nedosáhl. Poté přišla pasáž hry, ve které měli míč častěji na kopačkách hosté, s balonem u nohou se ale před brankáře Blažka prakticky nedostali. V 18. minutě naopak zahrozili opět domácí, když Šimákovu střelu musel nadvakrát zneškodňovat Filipko. V 25. minutě hry se přeci jen letenští dočkali. Po rychlé akci centroval z pravé strany hřiště Matušovič a na přední tyč nabíhající Mauro Lustrinelli předběhl Skálu a překonal bezmocného Filipka. Neodehrála se ani další minuta a mohlo to být 2:0, jenže Šimákovu skvěle umístěnou střelu vyrazil brankář Dynama konečky prstů na roh. Velká příležitost Dynama přišla až ve 32. minutě, kdy Černého tečovaný centr doplachtil až na zadní tyč ke zcela volnému Skálovi, který hlavičkovým pokusem pouze napálil na brankové čáře stojícího Pospěcha. Samotný závěr poločasu však patřil opět domácím. Ve 42. minutě se po kolmé přihrávce z hloubi pole obtočil kolem Skály Libor Došek a ač si Filipko na míč sáhl, změnit trajektorii letu již nedokázal. Když v samém závěru poločasu přidal po rohovém kopu třetí gól Mauro Lustrinelli, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto.

Jihočeši totiž vstoupili do druhé části hry aktivněji, přesto bylo hned od úvodních okamžiků patrné, že si Sparta tříbrankový náskok v pohodě hlídá. Ve 49. minutě byl navíc blízko k hattricku Lustrinelli, jeho gólovou střelu do odkryté brány ale zastavily nohy Kladrubského. Tato výstraha donutila fotbalisty Dynama k dalšímu zvýšení aktivity, ta ale dlouhé minuty žádné vážnější šance nepřinášela. S přibývajícími minutami začal o sobě stále více a více dávat vědět záložník Sylvestre, všechny jeho střelecké pokusy ale zblokovala obrana mimo brankový prostor. Když se poté neujala ani střela Adamce z 84. minuty, čekaly očividně oba týmy závěrečný hvizd. Těsně před koncem zápasu ale ještě zbytečně fauloval na polovině hřiště Dvořák a po druhé žluté kartě musel nedobrovolně opustit hrací plochu. Když ke změně skóre nedošlo ani v tříminutovém nastavení, zvítězila Sparta zcela zaslouženě 3:0.

Střely na branku

Muž zápasu

Miroslav FILIPKO - Již před dvěma lety si na Letné sparťanští útočníci dlouhé minuty lámali na budějovickém gólmanovi zuby. I letos se zdálo, že to nebude jinak a že právě Miroslav Filipko bude hráčem, který stanoví konečný výsledek. S gólovou střelou Libora Doška si sice v úvodu zápasu poradil, nezaskočila ho ani nepříjemný pokus Lustrinelliho, avšak v 25. minutě byl krátký na kombinaci Matušoviče s Lustrinellim. Bezprostředně po rozehrávce ještě Dynamo podržel po střele Šimáka, avšak jihočeští obránci poté vyprodukovávali další chyby, které útok Sparty ve většině případů potrestal. Ve druhém poločase toho budějovický gólman tolik na práci neměl, přesto patřil jednoznačně mezi nejlepší hráče Dynama.
Tři nejlepší hráči zápasu: Lustrinelli, Šimák, Sylvestre

Fotogalerie

Michal Bílek: "V prvním poločase jsme podávali lepší výkon, ale dnes rozhodla především střelecká pohotovost Lustrinelliho. Potvrdil, že to je muž pro šestnáctku a je dobře že se chytil, stejně jako další útočníci. Zdálo se mi, že nepracuje v tréninku dobře. Na zápas v Teplicích nebyl ani v sestavě, ale po něm jsme si sedli a já mu své výtky řekl. Je dobře, že na ně odpověděl ve čtvrtek dvěma góly v poháru a dalšími dvěma brankami dnes"

František Cipro: "Do pětadvacáté minuty jsme Spartu k ničemu nepustili, nedařilo se jí, ale pak ji našimi hrubými chybami postavíme sami na nohy. A za stavu 0:3 se nedá na Letné už mnoho dělat. Do zápasu jsem zařadil maximum sparťanských odchovanců, zdejší prostředí dobře znají a neroztřesou se jim kolena, ale dnes rozhodly jiné věc."