Juniorka Dynama zvládla domácí zápas s Čížovou. V souboji druhého a čtvrtého celku tabulky vyhráli v zápase, ve kterém měli herní převahu, svěřenci trenérů Jaromíra Plocka a Petra Skály vyhráli 1:0. Udrželi si tím své postavení v tabulce. Rozhodují gól dal záložník Rostislav Tomek těsně před koncem prvního poločasu.

Těžký zápas sehrála českobudějovická juniorka v sobotu proti Čížové. Na Složiště dorazil čtvrtý celek tabulky, který měl ve svém středu řadu zkušených hráčů, jako jsou třeba exligista Petr Janda, Martin Jirouš nebo třeba Michal Polodna. Hosté, kteří přijeli s minimem hráčů na střídání, od začátku zápasu zvolili vyčkávací taktiku. Nechali hrát domácí a podnikali nebezpečné brejky, které v řadě případů končily gólovou šancí.

Tak jako když kapitán hostí Radim Nečas ve 25. minutě dorážel střelu svého spoluhráče. Zcela sám na hranici pokutového území ale mířil jen do náruče gólmana Luksche, který posílil rezervu z A-týmu stejně jako záložník Martin Šplíchal. Právě on se dostal ve 33. minutě do šance, když se zjevil sám před brankářem Novákem, ale gól jeho snaha nepřinesla. Hosté v první půli zahrozili výrazně ještě jednou. Ve 35. minutě dostal na hranici pokutového území míč Jirouš zády k brance. Obtočil se kolem bránícího protihráče a střílel těsně nad branku. Závěr poločasu ale patřil domácím mladíkům. Ve 40. minutě se hnal Krejčí z pravé strany sám na brankáře, ale ten jeho pokus o kličku vystihl. Ve 41. minutě už se však černobílí radovali. Rostislav Tomek dostal zpětnou nahrávku na velké vápno a střelou k tyčce překonal gólmana Nováka.

Ve druhém poločase byl pak na Složišti vidět obrázek, kdy svěřenci trenérů Jaromíra Plocka a Petra Skály drželi míč na kopačkách, kombinovali, ale nedokázali překonat obranný val Čížové. Výjimka přišla v 55. minutě, kdy Kalousek donutil svižnou střelou hostujícího gólmana k pohotovému reflexu. Hosté dál hráli na brejky, které se jim ale nedařilo dotáhnout ani k zakončení a tak nejvíce vzrušení přinesla 69. minuta. Po souboji s Jiroušem zůstal na hřišti ležet střelec jediné branky Rostislav Tomek a po dlouhém ošetřování byl odnesen se zraněným kotníkem na nosítkách. Zbytek utkání už byl z obou stran ovlivněný právě touhle událostí a dohráván v nervózní atmosféře s několika dalšími potyčkami, ale domácí ho dohráli do vítězného konce.

Jaromír Plocek, trenér Dynama České Budějovice B: Přizpůsobil jsme se hře soupeře a to je špatně. Musíme hrát jinak. Hra se nám nelíbila už minule v Berouně, kde jsme prohráli a dnes to zase nebylo ono. Trénujeme něco jiného, než potom v posledních utkáních předvádíme. Plusem z utkání proti Čížové jsou tři body. To určitě ano. Minusem zase nějaké zranění. Poslední dobou se nám to nějak kupí a teď se nám zase zranil Tomek. Konec zápasu se hrál hodně nervózně. Emoce k fotbalui patří, ale je otázka, jestli to muselo být až takové, jaké to bylo. To už si musí říct i soupeř. To mi nepřísluší hodnotit.