Hráči rezervy Dynama nedokázali v prvním domácím jarním utkání překonat bránící Klatovy a po bezbrankové remíze ztratili dva body. Černobílí mladíci sice měli takřka po celý zápas trvalou převahu, ale zlomit odpor vytrvalé defenzívy obrany Západočechů se jim nepovedlo.

V sestavě B-týmu vypomohli pendlové Novák, Matvejev a Penner, úzký kádr doplnil Rataj, jehož příchod se povedlo dotáhnout na konci týdne.

Budějovičtí prahli po vítězství, chtěli soupeři oplatit podzimní porážku a po celý zápas měli hru pod kontrolou. „Bylo to jen o tom, zda dokážeme vstřelit přes bránící obranu alespoň jeden gól. Bohužel se nám to nepodařilo,“ povzdechl si debutující kouč Dušan Žmolík.

První poločas byl z pohledu českobudějovického trenéra lepší než druhý, kdy se prakticky hrálo jen na polovině Klatov. Ale vyložených šancí si jeho svěřenci vypracovali po přestávce jen minimálně. Hráčům nešla upřít snaha a touha po vítězství, ale s postupem času jim svazovala nohy nervozita.

Z převahy domácí nic nevytěžili. Úporná obrana Klatov dokázala především v prvním dějství několik nadějných možností zablokovat či zlikvidovat.

„Chyběla nám rychlejší střelba nebo finální přihrávka. Nezavírali jsme prostor před soupeřovou brankou a přihrávky procházely celou šestnáctkou bez zakončení. Dalším faktorem, proč jsme neskórovali, bylo minimum střelby ze střední vzdálenosti a posledním nezužitkování ani jedné z mnoha standardních situací,“ zrekapituloval po bezgólové domácí partii zklamaný Žmolík.