Béčko Dynama v posledním střetnutí sezóny porazilo na domácím trávníku Petřín Plzeň 4:1 zásluhou dvougólových střelců Jakuba Matouška a Tadeáše Bečváře. Po devítizápasové šňůře bez porážky skončilo se ziskem 63 bodů na druhém příčce a s nejlepším skóre ve třech českých divizních skupinách je prvním náhradníkem k případnému doplnění třetí ligy.

Loučení to bylo radostné, zda se ale mužstvo dočká vysněného postupu do České fotbalové ligy, ukáží až nadcházející dny a přihlášky jednotlivých účastníků před losovacím aktivem Řídící komise Čechy.

Mladíci Dynama ukončili své účinkování v divizi úspěšně. Za očekávaným vítězstvím nakročili již v 8. minutě, kdy se Jakub Matoušek obtočil kolem obránce a střelou k tyči překonal brankáře Suchého.

V dalších minutách končila veškerá snaha Budějovických před velkým vápnem, dál je nepustily neprostupná obrana, přehnaná kombinace či praporek asistenta rozhodčího.

Po přestávce bylo ještě hůře. Ve středu obrany zaskakující univerzál a kapitán Pařízek byl na pravé straně poloviny hřiště evidentně faulován, soupeř se zmocnil míče a střídající Jan Vodrážka poslal ideální náhru před branku za Lerchova záda.

Dynamo se bleskově oklepalo a již za tři minuty mu vrátil vedení Tadeáš Bečvář ranou z hranice šestnáctky, která s pomocí tyče zaplachtila do sítě. Zanedlouho unikl po pravé straně Polanský, jehož křížnou střelu zastavila tyč.

V 68. minutě po Bastlově důrazu dorážel nekompromisně dělovkou o břevno Jakub Matoušek. Plzeňany vzápětí dorazil čtvrtým zásahem Tadeáš Bečvář. To už v brance Petřína stál druhý brankář Edelman. Na obou stranách se za úmorného vedra prostřídalo, hosté nastřelili břevno kapitánem Lisým, ale to bylo z jejich strany vše.

Po skončení sobotního střetnutí poděkovali trenéři Dynama Žmolík s Kladrubským všem hráčům za předvedené výkony, na hřiště za nimi zavítal i šéf klubu JUDr. Vladimír Koubek. S týmem se rozloučilo trio Václav Bízek, Lukáš Perina a Jakub Pařízek. Dynamo jim přeje v další sportovní etapě a životě hodně zdaru.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Zápas jsme nemohli dlouho rozhodnout, soupeř z Petřína dobře bránil, nemohli jsme se tam dostat. Navíc naše hra byla v prvním poločase pomalejší, než bych si představoval. Po přestávce toho pohybu bylo daleko víc, nechali jsme pokropit hřiště, přihrávky chodily rychleji a dostávali jsme se do nebezpečných situací. Bohužel jsme jeden gól dostali, a to by se nemělo stávat, byť si myslím, že tomu předcházel jasný faul na Pařízka. Naštěstí to vzal Bečvář konečně na sebe, o přestávce jsem ho kvůli tomu zcupoval, že nevystřelí. A nakonec dal dva krásné góly. Udrželi jsme druhé místo a máme nejlepší skóre ze tří divizních skupin. Uvidíme, zda to bude stačit na případný dodatečný postup.“