Konečně se podařilo rezervnímu týmu Dynama přivést na jaře ze hřiště soupeře vítězství. Tři body z jihočeského derby u Vajgaru zajistila trefa stopera Václava Bízka.
Souboj dvou jihočeských soupeřů rozhodla situace v 6. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil budějovický obránce Václav Bízek a jako jediný pokořil jinak výborně chytajícího brankáře Hňupa.

Hradečtí se snažili o vyrovnání, ale dobře organizovaná obrana Dynama je do vážnějších příležitostí nepustila. Naopak, černobílí pronikali do otevřené obrany domácích a měli několik možností, jak těsný náskok pojistit, ale žádnou už nevyužili. Derby tak bylo otevřené až do závěrečného hvizdu.

Ve 23. kole divize A zaváhali téměř všichni pronásledovatelé suverénních Přeštic, naplno bodovalo pouze béčko Dynama a vyhouplo se na druhou příčku.

Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Odehráli jsme náš typický zápas a tentokrát jsme ho konečně venku zvládli vítězně. Zápas jsme mohli rozhodnout už v první půli, kdy jsme měli spoustu šancí, dali jsme ale bohužel jen jeden gól. Ve druhém poločase to byla stejná písnička. Soupeř hru otevřel a my jsme chodili častěji do otevřené obrany a tím jsme měli i víc příležitostí. Nedokázali jsme je však lépe vyřešit, a to i díky výbornému brankáři domácího týmu, který dost našich šancí pochytal.“