V rámci 8. kola FORTUNA:LIGY českobudějovické Dynamo zavítalo do pražského Edenu, kde ho přivítala pražská Slavia, která chtěla po ne úplně povedeném výkonu ve čtvrtečním zápase v Evropě předvést diametrálně odlišný výkon. A to se pražskému celku povedlo. Sešívaní si bez větších potíží došli pro vítězství 6:1.

Slavia vstoupila do zápasu lépe, na konci 6. minuty z levé strany odcentroval Jurásek, který našel hlavu Lingra. Jeho pokus ale fantastickým zákrokem zlikvidoval Janáček. O 10 minut později se po rohovém kopu sešívaných na zadní tyči vynořil Douděra, který balon trefil z voleje, budějovický brankář předvedl ale opět výborný zákrok. O chvíli později už bohužel inkasoval. Juráskův centr si našel Stanislav Tecl a poslal hlavou míč za Janáčkova záda. Slavia tak vedla 1:0.

Netrvalo dlouho a přišla další rána. Tecl rychlým autem poslal do úniku Ivana Schranze, který zvýšil na 2:0 pro sešívané. K první střele na bránu se dostalo Dynamo na konci 28. minuty, Sladký ale mířil po zemi doprostřed a Mandous bez větších potíží jeho projektil chytil. Už to vypadalo, že se v první půli nic dalšího nestane, ale těsně před odchodem do šaten letěl za budějovickou obranu dlouhý balon, který zalepil Schranz, proti kterému Janáček vyběhl, slovenský fotbalista ale zachoval chladnou hlavu, předložil míč Stanislavu Teclovi a ten přidal v zápase druhou trefu. 3:0 pro domácí.

Do druhého poločasu Jihočeši nevstoupili dobře, po pár minutách druhého dějství udělali budějovičtí chybu v rozehrávce, míče se zmocnil Lukáš Masopust a krásnou střelou na zadní tyč zvýšil na 4:0. V 56. minutě se k míči dostal Roman Potočný, který napřáhl z velké dálky a nádherným gólem snížil na 1:4. Další zajímavý okamžik přišel v 65. minutě. Budějovický Hora se položil do skluzu, ve kterém trefil Douděru a musel jít předčasně do sprch. O minutu později přišel další gólový okamžik a postarali se o něj hráči v červenobílém. Mezi českobudějovické obránce si naběhl Ondřej Lingr a hlavou zavěsil. 5:1.

Slávisté ale neměli ale pořád dost a zanedlouho přidali další a poslední branku. Výborně hrající Jurásek přihrál na hranici vápna, kde byl Ewerton, ten si ještě vylepšil pozici a tečovanou střelou přidal šestou branku Slavie. Nic zásadního už se ve v průběhu zápasu nestalo a Budějovice tak poprvé letos v této sezoně padly ve Vršovicích.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Poslední dobou tu všichni dostávají nakládačky, my jsme byli další v řadě. Je třeba ocenit vynikající výkon Slavie, která nás přehrávala ve všech směrech. Hodně jsme kazili, sporadicky jsme se dostávali do útoku. Prvních 17 minut jsme se jakž takž drželi. Gól ze standardky beru, to je osobní chyba, Tecl vyskočil vysoko. Ale pak jsme Slavii ty góly darovali, na čtyři z šesti jsme jim v podstatě přihráli sami. Zasloužená výhra Slavie, přehrávala nás ve všem, dnes jsme na ni v ničem nestačili. Dělali jsme jí sparingpartnera.“