Dynamo má za sebou první střetnutí v letní přípravě. V příjemné atmosféře na hřišti Hluboké nad Vltavou, kam zavítaly tři stovky fanoušků, porazilo druholigovou Duklu Praha 3:1. O vítězství rozhodly v závěrečných minutách premiérové góly Čoudka s Matouškem.

Do utkání záměrně nezasáhly některé opory, debutující trenér Dynama Jozef Weber, jehož asistent Jan Baránek oslavil v pátek 52. narozeniny, chtěl vidět v akci nové hráče a talentované mladíky.

Úvod patřil Dukle a již ve 2. minutě se vyražený míč odrazil šťastně od Lukáše Buchvaldka a skončil za brankovou čarou. Černobílí postupně vyrovnávali hru a v 16. minutě dotáhli i skóre. Chybu v rozehrávce Pražanů potrestal Daniel Hais, který sám před brankářem chladnokrevně zakončil.

Mladíček Hais měl ve 30. minutě další slibnou příležitost, ale hlavičkoval nad. Sedm minut nato se po Zajícově uličce řítil sám na branku novic Švec, ale přízemní střelu Čtvrtečka s přehledem kryl.

Druhou půli začala Dukla opět aktivně, vytvořila si převahu. Největší možnost měl Korejec Kim, jehož pokus skončil na břevně. Chvilku předtím se prodral přes dva hostující zadáky Penner a pálil těsně vedle. V 58. minutě se na druhé straně blýskl reflexivním zásahem gólman Šípoš.

Snaha Dukly v letním parnu opadla a závěr patřil Dynamu. Aktivní Penner, který se po dvanácti minutách vrátil na hřiště, skončil v šestnáctce soupeře na zemi. Rozhodčí to však jako faul neposoudil. Následně si na Potočného roh na první tyč naskočil benjamínek a hlubocký rodák Ondřej Čoudek, jenž hlavou překonal brankáře Šťovíčka.

V předposlední minutě se dostal ke slovu další odchovanec Dynama. Po Potočného standardce zachytil špatný výhoz hostujícího brankáře Penner, našel volného Havla, jehož přesnou přihrávku zužitkoval Jakub Matoušek a po odrazu střely od obou tyčí pečetil výhru na 3:1.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Výsledkově jsem spokojený. Avizovali jsme, že dostanou příležitost noví a mladší hráči, které jsem chtěl vidět. Dostali daleko větší porci minut než naši zkušenější hráči. V některých fázích to zvládli, v některých méně. Ale od toho je příprava. Nevyšel nám vstup ani do jednoho poločasu. Dukla byla živější, nechali jsme si lehce vzít balon. Budeme o tom mluvit. Na druhou stranu jsem potěšený ze všech tří střelců včetně mladého stopera Čoudka. U kluků byla ohromná touha po vítězství a nabuzenost. Souviselo to s atmosférou, která byla na přípravné utkání velice dobrá. Diváci oceňovali každou akci, což kluky povzbuzovalo. Byl jsem nadšený, hrálo se v krásném prostředí.“