První letošní tři body putují staršímu dorostu Dynama za třetí kolo, které odehráli na domácím hřišti proti Brnu. Dvěma góly se prosadil Matyáš Markytán a potvrzuje tak svůj předpoklad být střelcem týmu v nové sezóně. Těší ho, že se jako tým dokázali poučit z chyb z předchozích dvou zápasů. Ale stejně tak si uvědomuje nedostatky, které tým stále trápí.

Ve velice horkém počasí začal přesně v pravé poledne zápas domácího Dynama proti Brnu. Hosté se hned v počátku začali prezentovat atakující hrou a Dynamo bylo souzeno se přizpůsobit jejich tempu. Do první lehké šance se dostal Krejčí po rozehraném rohu, míč mu ale nesedl a jeho střela proto letěla vysoko nad břevno. O chvíli později se opět Krejčí předvedl v hezké individuální akci, když běžel neohroženě sám na bránu Brna. Slibnou situaci zničila jen jeho nepřesná přihrávka do vápna, která si žádného jeho spoluhráče nenašla. Ostatně to byl nejmarkantnější nedostatek během tohoto utkání obou celků- chybovaly v přihrávkách a nevyznamenaly se ani během zpracování míčů. I přes viditelné chyby byli brněnští dorostenci bojovnější a jak jen to šlo, snažili se ohrozit budějovickou bránu. Častokrát tak jejich útoky musel zastavit až domácí brankář. Tlak, který na polovině Dynama Brno vyvíjelo se mu vyplatil. Ve 36. minutě zápasu se Brno konečně trefilo po dobře rozehraném rohovém kopu a na okamžik se tak dostalo do vedení nad domácími fotbalisty. O šest minut později Dynamo vyrovnalo. Šikovně se trefil Markytán a zajistil tak svému týmu o něco klidnější poločasovou přestávku za vyrovnaného stavu 1:1.

I do druhého poločasu naskočili hosté velice bojovně a hned se pouštěli na území domácích. Jenže jejich útočné akce a potažmo i zakončení postrádaly to stejné jako v první polovině- přesnost. Brno se tak dočkalo jen trefení sítě domácích ze strany a četného množství nekvalitních útoků. Sice byli hosté v lehké herní převaze a více kontrolovali míč, ale když se k balonu dostalo Dynamo, bylo mnohem nebezpečnější než hostující celek. Šance na zvýšení pro domácí přišla chvíli před devadesátou minutou. Po rozehrání standardní situace vyskočil na hlavičku Markytán, jenže jeho střela šla o pár centimetrů nad bránu. Reputaci ovšem vzápětí vylepšil, když zvýšil pro Dynamo na vítězný stav 2:1- i když střele v 81. minutě chyběla razance, stejně překonala hostujícího brankáře a na cestě do brány ji už žádný z bránících hráčů Brna nestihl. A tak přestože dnešní předvedené výkony hráčů Budějovic ani Brna nepatřily zrovna k nejkvalitnějším, o něco lépe si přeci jen vedlo Dynamo a poprvé v nové sezóně zvítězilo. Porazilo na domácím hřišti Brno 2:1.

Střelec obou gólů domácího Dynama byl se zápasem spokojen: "V Hradci jsme vedli a po našich chybách jsme o vedení přišli. O to víc jsem rád, že jsme se z toho dneska poučili a dnešní zápas dotáhli k vítěznému konci. Hra ze strany Brna byla ale zpočátku více kombinační než ta naše, my zkoušeli hrát na dlouhý balony a to se nám moc nevyplácelo. Soupeř byl u všeho dřív, ale na to se naštěstí fotbal nehraje," usmívá se po zápase Matyáš Markytán.

Petr Skála (trenér Dynama): "Dnešní utkání pro nás bylo těžké. Nešla nám vůbec kombinace, balóny jsme nakopávali a nedokázali je udržet. A vzhledem k té předváděné hře jsem velmi rád, že jsme tohle vítězství vybojovali. Byly tam dnes zbytečné ztráty a já před kluky musím smeknout za to, jak si dnes vybojovali tři body."