Českobudějovické Dynamo se během reprezentační přestávky vypravilo do rakouského Lince, kde se střetlo s tamním LASKem. Účastník Evropské ligy a třetí celek rakouské Bundesligy nad Dynamem nakonec zvítězil těsně 5:4. Za Dynamo se trefili Ondrášek a hattrickem se blýskl Musa Alli.

Od úvodní vteřiny utkání byla na hře obou týmů vidět vysoká intenzita a oba celky šly za prvním vstřeleným gólem. Ten jako první vstřelili hráči LASKu Linz už v 6. minutě, kdy se po centru z levé strany trefil Moussa Kone. Uplynuly jen čtyři minuty a Moussa Kone se po pěkné kombinaci domácích trefil znovu. Dobrou příležitost ke skórování pak měl Ondrášek, který se po vyhraném souboji Osmančíka ve vápně dostal do zakončení a tvrdou ranou levačkou mířil do připraveného gólmana Jungwirtha.

Zápas pokračoval ve skvělém tempu a Jihočeši se dočkali snížení. V 15. minutě se Dynamo po dobré akci dostalo z velkého vápna, Hellebrand ve středu hřiště posunul na Suchana, ten následně dal dobrou kolmici Skálakovi, jehož centr našel na zadní tyči Osmančíka. Ten hlavou ovšem ještě vracel míč před branku a na zadní tyči si ho našel Zdeněk Ondrášek a hlavou proměnil. 1:2. Fotbalisté z Lince ale za další chvíli opět odskočili na rozdíl dvou branek, když se po nedorozumění v českobudějovické defenzivě prosadil Florian Flecker. Do druhého dějství šlo tedy Dynamo s dvoubrankovým mankem.

Ve druhé 45minutovce se dlouho hrálo bez šancí a bez branek, to všechno ale do 65. minuty. Na rohu velkého vápna se míče zmocnil hráč rakouského celku George Bello a krásnou střelou na zadní tyč zvýšil na 4:1. V 67. minutě přišel další krásný fotbalový moment na straně LASKu, na jehož konci byl Robert Zulj a bylo to už 5:1 pro domácí. České Budějovice však neskládaly zbraně a snažily se s výsledkem něco udělat. A to se jim povedlo. V 73. minutě se dobře k balonu na pravé straně dostala nová posila Samuel Šigut, jenž předložil balon Walemu Musovi Allimu a ten poslal míč za brankářova záda. Uplynulo deset minut a jihočeský celek vstřelil další branku. Tentokráte se na malém vápně zjevil sám opět Wale Musa Alli a snížil na 3:5 z pohledu Dynama. A do třetice Wale Musa Alli! Těsně před závěrečným hvizdem si vzal míč, poslal ho pod víko a dokonal hattrick. Dynamo tedy v Linci prohrálo těsně 4:5.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Byl to pro nás skvělý test a zároveň trochu srážka s realitou. Česká liga je oproti té rakouské pomalá a trvalo nám 30 minut, než jsme se vůbec přizpůsobili tempu. Takové zápasy bychom měli hrát víckrát, abychom zjistili, jak se vlastně má hrát."