Áčko Dynama si během tohoto víkendu užívá volno, béčko nikoliv. Rezervní tým Českých Budějovic se dnes představil, oproti původnímu plánu, který počítal s nedělním zápasem na půdě soupeře, na svém domácím pažitu na Složišti v bitvě 8. kola ČFL s předposlední Povltavskou fotbalovou akademií. Do tabulky po remíze 3:3 přidal bod.

Špatný stav hřiště přinutilo vedení soutěže změnit program. Místo posledního dnu týdne se B-tým Dynama představil v zápase 8. kola České fotbalové ligy o den dříve, tedy v sobotu. Navíc, místo hřiště ve Štěchovicích hostilo utkání Složiště. Tam hráli svěřenci kouče Dušana Žmolíka podruhé v řadě, v minulém týdnu přijel na jih Čech výběr Vltavínu, a domácí zápasy v řadě nakonec budou celkem čtyři.

K tomu druhému se vypravila do Českých Budějovic Povltavská fotbalová akademie, které před zápasem patřilo v tabulce třetí nejvyšší soutěže poslední místo. V sedmi předešlých zápasech získal klub z městysu Štěchovice vzdáleného asi 30 kilometrů od Prahy pouhých šest bodů za jedno vítězství a tři remízy. V zápase s Dynamem tak měl o motivaci postaráno. A úkol nakonec splnil.

Fanoušci viděli v prvním poločase celkem šest gólů. Tři do sítě PFA a tři míče lovil ze sítě strážce svatyně jihočeského výběru. Jako první udeřili už ve 4. minutě hosté díky Denisovi Budínskému, vedení ale drželi jen krátce. Po 20 minutách bylo srovnáno, na čemž se podílel největší měrou domácí Tadeáš Bečvář, ve 31. minutě už Dynamo vedlo. Comeback dokonal pohárový střelec áčka Jakub Matoušek.

Netrvalo dlouho a Povltavská FA srovnala, ve 33. minutě pálil přesně ruský záložník Nikita Khrolenok. Dynamo se znovu ujalo vedení o čtyři minuty později, kdy se trefil navrátilec z marodky a člen A-týmu, který se rozehrává v České fotbalové lize Matej Mršić. Dynamo už si myslelo, že do šaten odejde s tenkým vedením, to by ale nesmělo v první minutě nastavení inkasovat. O konečném výsledku nakonec rozhodl hostující Martin Novák.

Dynamo ve druhém poločase nedokázalo strhnout vedení na svou stranu, to samé se nepovedlo ani Povltavské fotbalové akademie. Zápas 8. kola ČFL na Složišti skončil nerozhodně 3:3 a oba týmy si tak do tabulky přidaly po jednom bodu.

Dušan Žmolík (trenér B-týmu Dynama): "Herně to byl jeden z nejlepších zápasů, dokonce jsme se rozstříleli, a dali jsme prozatím nejvíce gólů. Soupeř nás potrestal v prvním poločase ze tří situací. Obrazně se dá říci, že soupeř byl u nás třikrát a dal tři góly."