Příjemné lednové počasí a zjevná chuť do hry u obou týmů přinesla velmi pohledný fotbal. Co se týče Jihočechů, dá se říct, že tento zápas byl tím nejlepším, co v Horních Počernicích dosud předvedli. Proti slovenské Žilině získalo naše mužstvo bod za bezbrankovou remízu.

Souhrn přípravných zápasů

Podrobnosti o turnaji Tipsport Cup 2004

Začátek zápasu byl zpožděn o 10 minut. Rozhodčím se zřejmě nechtělo na hřiště, i když počasí bylo na to, že je leden, přímo ideální. Jihočeši na Žilinu proti předchozím zápasům přímo vlítli. Viditelně hráli s chutí. Již ve 3. minutě poslal Sivok přesnou hlavičku na nabíhajícího Lafatu, který byl ovšem v pokutovém území sražen. Píšťalka rozhodčího se však neozvala. Spolupráce útočného dua Matoušek-Lafata byla k příjemnému překvapení dobrá a k úspěchu chyběly jen milimetry. Českobudějovičtí díky faulům Žiliny zahrávali v rychlém sledu několik standardních situací, ale všechny bohužel končily na kopačkách protihráčů. Prvních 7 minut ovšem skutečně patřilo jim. První gólem zavánějící šanci si však v 11. minutě vytvořila Žilina, když při rychlém úniku nastřelil jeden z jejích hráčů boční síť. Díky faulům českobudějovických hráčů poté zahrávali standardky hosté, ale obrana jejich pokusy v pohodě likvidovala. V brance vše jistil i ostražitý Kafka. V 18. minutě si Slováci vypracovali první roh, který byl zahrán skutečně mistrně, ovšem míč vykopl Horejš z brankové čáry. Hra obou mužstev se vyrovnala, ale k vidění byl skutečně živý a hezký fotbal. Ve 25. minutě se ve velké šanci ocitl Adam, jehož střela byla přece jen trochu měkká. Přesto s ní měl Trabalík potíže a "domácí" získali roh. Ve 27. minutě zkoušel štěstí Vozábal, ale míč mířil přímo na gólmana. Ve 29. minutě poslal Plocek dobrou příhrávkou míč k rozeběhnutému Lafatovi, ovšem ten byl zuřivě bráněn hned dvěma hráči a rozhodčí Beneš posoudil atak jako nedovolený. Následující standardka však šla přes zeď přímo Trabalíkovi do náruče. Ve 33. minutě dal o sobě vědět znovu dobře hrající Adam a svojí střelou, se kterou měl brankář už větší problémy, získal další roh. Sivokova hlavička po rozehrání rohu šla těsně nad břevno a diváci jen vzdechli. Kolem 40. minuty zase na chvíli ovládl hřiště slovenský klub a po rohovém kopu mohli dát gól. Zřejmě to měla být hlavička, ale každopádně od těla odražený míč skočil asi tak jen půl metru vedle pravé tyče. Následně si hosté díky faulům Jihočechů probíjeli cestu stále blíže ke Kafkově brance. Zadáci však, přestože některé odkopy byly dosti divoké, měli situaci pod kontrolou. Ve 43. minutě zase zaútočily Budějovice a po faulu na Vozábala poslal ze standardky míč těsně vedle levé tyče Lafata. Následovala poločasová přestávka.
Začátek 2. poločasu byl trochu vlažnější. Zato ožil trenér Tobiáš a začaly být slyšet jeho četné pokyny. Obráncům Jihočechů chvíli trvalo, než se po výměně středových hráčů sehráli, a tak Žilina předvedla přímo lavinový útok. Na poslední chvíli zachraňoval situaci pohotový Leština a rohový kop odvracel Lafata. V 55. minutě měli Budějovičtí snad největší příležitost ke gólu - Gruber poslal přesnou příhrávku na Dvořáka, ale ten se zřejmě zalekl takové šance, neboť ji nezakončil úspěšně. Poté předvedli další chvalitebnou spolupráci Gruber s Vozábalem a výsledkem byl rohový kop, ze kterého šla Lafatova hlavička opět těsně mimo. Hra byla velmi vyrovnaná, ale dalo by se říct, že Jihočeši z ní měli chvílemi více. Trenér Tobiáš také své svěřence pěkně honil po hřišti. Šance byly na obou stranách a jen málo chybělo k úspěšnému zakončení. V 70. minutě zahrávali domácí další z řady standardních situací - Lafata rozehrál přímo na hráče Žiliny, který míč vrátil Vozábalovi, ovšem další centr do pokutového územi už nějak nevyšel. Situace byla vtipně okomentována: "Ty jo, oni mají signál s protihráčem, to jsem ještě neviděl!" V 73. velice pohledně získal míč Sivok a efektně přihrál Gruberovi, ovšem jeho už moc hlídali, a tak bylo po šanci. Gruber byl při tom počastován od svého trenéra slovy: "Už je pozdě, hlavně to teď nezkaž...". V 76. poslali Žilinští pozdrav Kafkovi v podobě prudké střely z dálky, která zasvištěla sotva půl metru od pravé tyče. V 82. minutě si zase rvali vlasy domácí, když Lafata při slibné akci nastřelil břevno. Koncem zápasu byla v útoku více Žilina a zatlačila soupeře k brance. Mužstvo Budějovic ale udělalo všechno pro to, aby žádný z pokusů neskončil gólem, a tak vyrovnaná hra přinesla bezbrankovou remízu.

Ohlasy trenérů

Pavel Tobiáš: "Poprvé jsme hráli v takovém složení, jak jsme zhruba končili ligovou soutěž, a zvláště před přestávkou to na výkonu bylo znát."
Juraj Šimurka: "Výsledek je spravedlivý, ale mohl být jiný, vždyť šance byly na obou stranách."