Poslední přípravný zápas před začátkem jarní sezony přinesl pět velmi hezkých gólů. Jinak byl předvedený výkon ovšem dosti vlažný. Deset minut před začátkem zápasu se nad Střeleckým ostrovem přehnala sněhová bouře, ve které nebylo vidět na 10 kroků. Na trávníku zůstal bílý koberec, a tak se nakonec hrálo s červeným míčem.
Odklízení sněhu z čar na hřišti netrvalo příliš dlouho, a tak se začátek zápasu zpozdil jen o 2 minuty. Výkop měli hosté, ale brzy o míč přišli. Kulič se nadechl již ve 2. minutě k úniku a zakončil jej střelou, kterou brankář vyrazil na první rohový kop zápasu. Budějovičtí na nečekaně změněném terénu byli alespoň v úvodu skutečně při chuti. V 9. minutě se na pravé straně uvolnil Vozábal a poslal celkem povedenou přihrávku do vápna, ovšem útočníci byli o krok pozadu. Hrálo se však dále na polovině Marily. Na tichém stadionu bylo slyšet sem tam halasné pochvaly brankáře Kafky, které volal na své obránce. Ve 14. minutě prošla zajímavá kombinace po ose Pončák - Lafata - Dvořák, který poslal míč přímo Palečkovi do náruče. Většinou se však kombinace moc nedařily a hráči odevzdávali míč soupeři. Další pozdrav poslal příbramskému gólmanovi Adam. V 17. se také osmělili hosté a rychlý únik končil střelou Hubeného, která šla asi 2 metry vedle levé tyče. Vzápětí se předvedl podobným pokusem i Bartůněk. Ve 20. minutě zahrávali Jihočeši třetí roh, který byl rozehrán nakrátko a poté jej ve vápně poslal Lafata zase přímo brankáři. V následující minutě se však už prochladlí diváci dočkali, když po zběsilé kombinaci míč doputoval k úplně volnému Adamovi, který ho jednoduše poslal prudce po zemi za Palečkova záda. 1:0 Českobudějovické gól povzbudil a v krátkém sledu zkoušeli další akce, ve které hráli hlavní role Kulič, Lafata a Dvořák. Příbramští ve 23. minutě na oplátku překvapili Kafku prudkou střelu z dálky, s níž si brankář ovšem poradil. Ve 29. minutě si vybojovala rohový kop i Příbram a rozehrála jej tak zajímavě, že nemohl končit jinak, než gólem - Mlika 1:1. Hosté měli v následujících zhruba 5 minutách slušný tlak. Budějovičtí zadáci ale akce stíhali likvidovat. Ve 35. minutě získal míč aktivní Adam, povedla se mu přihrávka na Dvořáka, ale jeho střela šla vysoko nad břevno. Ve 37. získali domácí přímý volný kop za bránění Adamovi ve hře a brankář Paleček si velmi hlasitě rovnal zeď před sebou. Fanoušek na tribuně jeho křik okomentoval slovy: "Ty ho tam dostaneš za to, že tak žvaníš!" a měl pravdu. Lafata poslal míč přímo za jeho záda. 2:1 Závěr poločasu patřil vyloženě domácímu mužstvu. Nejprve zkoušel zvýšit skóre po faulu na Pončáka a následně rozehrané standardce hlavou Dvořák a těsně před závěrečným hvizdem rozehrál Adam další standardku na Plocka, který ji prodloužil nádherně za záda překvapeného gólmana. Poločas byl tedy 3:1. Do druhé půle nastoupili čerství útočníci Matoušek se Smíškem. První slušný pokus však předvedli Příbramští opět střelou z dáli. Hra se vyrovnala a obě mužstva se snažila něco hrát. Byl to spíš takový rekreační fotbálek. Z obou laviček bylo slyšet pokyny trenérů, kteří měli shodný pocit, že se na hřišti nic neděje. Hráči si tak nějak mezi sebou předávali míč, jako když se hraje bago. V 54. hosté potrestali svého soupeře za nečinnost rychlým únikem. První střelu ještě Kafka vyrazil, ovšem jen k dalšímu hráči Příbrami, a tak Mlika snížil na 3:2. Středočeši, povzbuzeni tímto úspěšným zásahem, rozjeli další akce. Ne, že by to jihočeské mužstvo nutilo zvýšit aktivitu. Obrana byla dosti vlažná a k tomu často faulovala. Příbram si vesele útočila a domácí jenom tak poletovali za míčem. Jediným zpestřením jejich činnosti byl v 65. faul na Matouška, ale standardní situace se skutečně nevydařila. V 72. minutě Birhanzl nastřelil boční síť a zápas zaváněl remízou. Dění na hřišti z pohledu domácích by se dalo nazvat: bezzubý útok, vláčná obrana a záloha jen jakási výplň. Hoši se zřejmě šetřili na Zlín a koneckonců o nic nešlo. V 75. tedy zkoušeli ještě nějaké akce Smíšek s Dobrotkou. Jestli však měli Jihočeši ve druhé půli dvě šance, bylo to hodně. Můžeme ovšem pochválit chvilkovou aktivitu Aleše Matouška. V závěru se přidala s nečinnosti i Příbram, a tak se na hru nedalo dívat. V 87. se ještě domácí "vybičovali" k pokusu o akci, ale protože přihrávali nějakému neviditelnému hráči, tedy do území nikoho, k ničemu to nevedlo. Aspoň si každé z mužstev před úplným koncem vyzkoušelo rohový kop. S pětigólovou přestřelkou mohl být divák spokojen, všechny byly skutečně pěkné, ovšem hra mezi nimi, hlavně ve druhé půli, opravdu nic moc.

Pavel Tobiáš: "Hlavně jsme rádi, že jsem si poprvé během zimní přípravy zahráli na domácím stadionu. Hosté dřeli do úmoru a kvalita naší hry po vystřídání několika hráčů ve druhé půli navíc trochu upadla. Byl to pro nás ale každopádně dobrý trénink."