České Budějovice k semifinále MOL Cupu zajížděly na hřiště pražské Sparty. Dynamo čekalo těžký úkol, neboť Sparta je nejlepším jarním týmem ligy. Jihočeši dlouho soupeři z Letné vzdorovali, nakonec se ale Sparťané dokázali ještě před přestávkou prosadit. V druhé půli přidali ještě pojistku, zvítězili 2:0 a zavřeli tak Jihočechům cestu do pohárového finále.

Utkání začalo opatrně, oba týmy hrály spíše ve středu hřiště. První nebezpečí se odehrálo až po deseti minutách, když se na pravé straně hřiště uvolnil Sadílek a poslal ostrý centr do vápna. Ten ale Kuchtu minul a Haraslín následně podklouzl. Se svou odpovědí přišlo také Dynamo, po krásné průnikové přihrávce Hory se na pravé straně k míči dostal Sladký, jenž hledal střílenou přihrávkou na penaltě Zajíce. Pro balon si ale došel Kovář a nebezpečí zhatil. První velkou šanci zápasu měli ve 25. minutě Jihočeši. Hellebrand skvělým pasem vybídl Potočného, který se řítil sám na sparťanskou branku, jeho pokus pravačkou však Kovář dokázal vyrazit.

A tak mohli skórovat Letenští, konkrétně Haraslín. Ten si na hranici velkého vápna připravil míč a vystřelil na zadní tyč, a právě tu jeho pokus trefil. Ve 37. minutě se už Pražané ale dočkali. Sadílek propasíroval míč za českobudějovickou obranu, kam si naběhl Martin Minčev a Janáčkovi zblízka nedal šanci, 1:0 pro Spartu. Těsně před koncem prvního dějství zahrozili opět hráči v rudém. Panák středem vyvezl balon, před vápnem přihrál Haraslínovi, který nebezpečně hledal na zadní tyči své spoluhráče, míč ale dojel až do zámezí. Do kabin se šlo tedy za jednogólového náskoku pro tým z Letné.

O první rozruch ve druhé půli se postaral Haraslín, který zůstal zapomenutý za obranou letenských. Postupoval sám na Janáčka a následně upadl, rozhodčí nejdříve ukázal na puntík, hned na to ale pomezní zvedl praporek pro ofsajd sparťanského záložníka, gólman Budějovic tedy rozehrával od branky. Poté se až do 62. minuty nestalo nic vážnějšího. Ovšem právě po půl hodině hry se po faulu jednoho z hráčů Dynama k volnému přímému kopu postavil velmi aktivní Haraslín a trefil téměř dokonale. Jeho krásná rána se od břevna odrazila na brankovou čáru a z ní defenziva Jihočechů odklidila míč do bezpečí. A opět slovenský šikula Haraslín. Během jedné minuty dvakrát prověřil Janáčka, když v obou případech tvrdě vystřelil. Budějovický brankář ale výbornými zákroky jeho pokusy vyrazil.

Začátkem 77. minuty už se však Spartě přidat další branku povedlo. Na dobrý centr Haraslína si naskočil Lukáš Sadílek a hlavou poslal míč za Janáčkova záda. Sparťané byli aktivní i nadále. Na levé straně se k míči dostal Mabil a předložil do tutové šance Kuchtovi, jehož ale fantasticky vychytal Janáček. O pár chvil déle si Dynamo vytvořilo výhodu dvou rohových kopů za sebou, se druhým z nich měl Kovář problémy, situaci nakonec letenští hráči ale zvládli. V nastaveném čase se ještě nechal vyloučit českobudějovický kapitán Králik, který zatáhl Čvančaru a viděl druhou žlutou kartu. V utkání se už nic dalšího nestalo a Dynamo z Letné odjíždí s porážkou 2:0.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Nebrali jsme semifinále na lehkou váhu a chtěli jsme postoupit do finále, pro Dynamo by to byl historický úspěch. Na Spartě jsem hrával a dneska přišlo 11 tisíc lidí, užili jsme si to. Sparta ukázala formu, kvalitu i efektivitu. Rozhodl už první gól na konci první půle. Bylo by to možná trochu jiné, kdyby Roman Potočný proměnil svoji tutovku za stavu 0:0, ale to jsou jen kdyby. Jsem smutný."

Brian Priske (trenér Sparty): "Jako každý fanoušek vím, že je velkým úspěchem třikrát postoupit do finále. Teď to hlavně musíme dotáhnout do konce. Jedná se o jednu ze dvou trofejí, které v České republice jsou, takže ji určitě bereme vážně. Chceme vrátit pohár na Letnou."