Po dvou výhrách Jihočeši uprostřed anglického týdnu prohráli. Utkání ve Vítkovicích se rozhodlo v závěrečné půlhodině. Vítěznou branku domácích vstřelil z penalty Twardzik, v závěru stvrdil výhru Vítkovic Pašek. Dynamo mělo řadu šancí, ale v okleštěné sestavě se mu skórovat nepodařilo. V neděli černobílí hostí Znojmo.

Hostům dle očekávání chybělo šest hráčů základního kádru, alespoň na lavičce už byl po zranění Řezáč. Vítkovice hrály bez potrestaného Motyčky. Úvod utkání byl poměrně opatrný. Postupem času začali černobílí získávat převahu, která vyvrcholila v 15. minutě šancí Táborského, ale pětigólový českobudějovický střelec svůj šestý zásah v této sezoně nepřidal. O několik minut později se osmělili také o záchranu bojující domácí. Po nepřehledné situaci ve vápně pálil z dobré pozice Žondra, ale vyslal jen slabý pokus do Křížkovy náruče.

Před závěrem prvního dějství mohli domácí velebit brankáře Květoně. Ten se nejprve vytáhl proti ráně Vondry, poté se štěstím zvládl i závar, kdy balon zamířil jen o pár decimetrů nad břevno. Tlak Horejšova týmu sílil, ale branky nepřicházely. Nepřišly ani v posledních vteřinách, kdy po Nitrianského průniku po pravém křídle zakončoval Pešek hlavou do protipohybu brankáře, kterého zastoupil obránce Dramé. Prvních pětačtyřicet minut tedy gól nenabídlo.

Jak Jihočeši první poločas skončili, tak začali ten druhý. Rychlý brejk do otevřené obrany zakončoval Javorek, ale míč nasměroval vedle domácí svatyně. Záhy si mohl domácí bek Dramé vstřelit vlastní gól, ale situaci z pohledu domácích opět zachránil Květoň. Klíčová situace zápasu přišla po hodině hry. Twardzikovu šanci ještě Křížek skvěle zachránil, ale domácí středopolař byl následně faulován Vondrou a kopala se penalta. Tu sám faulovaný Filip Twardzik proměnil a poslal Vítkovice do vedení.

Zaskočení Jihočeši chvíli byli mimo hru, do té se alespoň poprvé na jaře zapojil po zranění Michal Řezáč. Byla to však jen jedna z mála českobudějovických radostí ve středečním podvečeru. Dynamo si pak sice vytvořilo územní převahu, do vápna létala řada centrů, ale do velkých šancí se hosté nedostali. Šance na vyrovnání vzaly za své v 89. minutě, kdy už hráli černobílí vabank. Po rychlé akci se k tyči trefil David Pašek a bylo definitivně rozhodnuto. Jihočeši po dvou výhrách za sebou prohráli, v neděli mají šanci na zlepšení reputace proti Znojmu.