V dalším přípravném utkání narazili českobudějovičtí hráči na ambiciózní mančaft z Jihlavy, zápas však žádný střelecký koncert nepřinesl, vzájemný duel skončil nechvalně známou remízou 0:0, je to tedy druhý bezbrankový zápas svěřenců Pavla Tobiáše za sebou. Utkání se odehrálo nikoliv v Prachaticích na umělé trávě, jak se předpokládalo podle sněhových přeháněk, ale na zledovatělém povrchu v areálu Na Složišti, fotbalisté SK ČB si tak odnesli nepříjemné šrámy, u nikoho však naštěstí nedošlo ke zranění. Do prestižního zápasu naskočili také dva českobudějovičtí odchovanci působící v rezervě - Pavel Knietel a Marcel Kordík.
Průběh tradičního vyrovnaného boje byl doménou odpoledního střetnutí, v utkání mohly gólový půst porušit oba celky, i když se zápas mohutně odvíjel od zledovatělé hrací plochy. První poločas odehráli jihlavští hráči velice aktivně, do brankových příležitostí si naběhli Pacholík či Malínek, ale českobudějovický Kafka nedopustil otevřít gólový účet hostujících fotbalistů. Ve 33. minutě se poté dostal do slibné palebné pozice domácí špílmachr Vozábal, jenže mu balon v poslední chvíli odskočil, což byla jedna z největších šancí domácího mančaftu v první půli, těsně po přestávce se střelecky zkoušel prosadit snaživý Kordík, ale brankář Bílek vše s rozvahou vyřešil. V 63. minutě nebezpečně zahrozili hosté - Hošťálek z šestnáctky pálil mimo tři tyče. Když se blížil konec celého klání, očekávaný tlak domácích se přece jen dostavil - dvě minuty před odpískáním konce druhého poločasu dobře vypálil útočník v černobílém dresu Martin Smíšek, ale jeho střela neskončila úspěšně, poté byl Jihočechům k dispozici přímý kop, který zahrával technicky vybavený Grznár, poslal míč pod nohy mladého Grubera, ale ten zblízka zaváhal. V 90. minutě se snažil překulit výhru na budějovickou stranu Marcel Kordík, jeho pokus směřoval nad Bílkovu branku.

Spokojený trenér Tobiáš otázku na výběr stadionu dementoval slovy, že se zápas hrál sice na velice náročném, zledovatělém povrchu, ale touto zkouškou se trenéři museli nutně zaobírat, protože na jihočeské fotbalisty může tento zrádný terén na začátku jarní části ligy čekat, proto měli povinnost důkladně své svěřence prověřit na nevypočitatelném terénu. Kormidelník Pavel Tobiáš si hlavně otestoval v přípravném duelu dva odchovance, Pavla Knietla a Marcela Kordíka, kteří svoji úlohu zvládli velmi chvalitebně, na hřišti se po delší pauze také objevil záložník Pavel Grznár, jenž se vrátil na zelený porost po dlouhodobém zranění.

Asistent trenéra hostujících fotbalistů Josef Vrzáček byl velice potěšen, že Jihlavští uhráli výborný výsledek v přípravném duelu s tak kvalitním soupeřem a na zmrzlém trávníku, na kterém také fotbalisté z Vysočiny nutně potřebovali zahrát. Výsledek zápasu je podle jeho slov určitě spravedlivý, poněvadž sehráli jihlavští druholigisté důstojnou roli proti prvoligovému celku SK České Budějovice.

Ve čtvrtek 22. ledna se koná trenérská rada, ve které kouč Tobiáš podá návrh klubovému vedení, jaké testované fotbalisty si hodlá zapůjčit pro jaro, v jednání jsou též další příchody nových adeptů na českobudějovický dres.