Juniorka českobudějovického Dynama dostala v utkání pátého kola juniorské ligy na Spartě osm branek. Jihočeši, kteří zápas odehráli s hodně dorostenci, tak nepotvrdili vítězství 4:0 nad Teplicemi z posledního odehraného kola. Jediný gól dal Spartě mladý Cihlář. V obou poločasech padly čtyři branky.

Celý zápas nabídl ofenzivní podívanou plnou gólů. Hned ve čtvrté minutě měla Sparta první šanci. Griffiths ale naštěstí pro Dynamo na malém vápně netrefil balon. Ten samý hráč nebezpečně hlavičkoval po čtvrt hodině hry. Tentokráte balon vyrazil brankář Hajdušek. Z protiútoku zahrozilo i Dynamo, kdy Staněk prošel přes čtyři hráče a vypálil. Jeho střelu z úhlu zlikvidoval domácí gólman Staněk.

Brankové hody se spustily ve 24. minutě. To se na vápně uvolnil levý bek Sparty Richard Macháč a pěknou střelou zakroutil míč mimo dosah brankáře Hajduška – 1:0! O dvě minuty později se radovali opět domácí hráči. Po centru Kučery se přesně trefil Lukáš Pouček - 2:0! Další gól již dali Jihočeši. Ve 29. minutě se přes Macháče dostal ke střele Adam Cihlář a jeho pokus skončil v síti – 2:1!

Ofenzivní hra pokračovala. Sólový únik na Hajduška nevyužil Pouček a střela Čermáka skončila těsně vedle. V poslední minutě prvního poločasu dala Sparta další gól. Adam Kučera předvedl parádní slalom, který zakončil střelou do šibenice – 3:1! Oba týmy o poločase vystřídaly a na počátky druhé půle to bylo znát. Po nepřesné hře v úvodních minutách se prezentoval přesnou střelou po ose Tomášek – Kučera aktivní Lukáš Pouček - 4:1!

O další tři minuty později dokonal Lukáš Pouček hattrick, když se prosadil hlavou po rohu Kučery – 5:1! Sparta byla i nadále aktivnější. V 66. minutě chyběl Tomáškovi krok, aby byl u míče dříve než Hajdušek a mohl završit půltucet branek v českobudějovické síti. Šestý gól ale Dynamo i tak inkasovalo. Čtvrthodiny před koncem využil chyby brankáře Dynama Robert Valenta a bylo to 6:1!

Deset minut před koncem utkání fauloval Dvořák v pokutovém území Čermáka a sudí nařídil proti Jihočechům pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Kiril Golovko - 7:1! Sparta byla v euforii a debakl Dynama dokonala tři minuty před koncem zápasu, kdy se trefil Robert Valenta - 8:1! Jihočeši kromě debaklu a další prohry v juniorské lize mají i rekordní porážku v této soutěži. V dalším kole se juniorka utká v jihočeském derby doma s Táborskem.

Fotogalerie

Martin Vozábal (trenér Dynama): "Naši hráči dnes poznali, co je to fotbal. Běhat a bojovat umí každý, ale pracovat, běhat a hrát s míčem už tak jednoduché není. V hodně dobré víře se můžeme bavit o tom, že jsme se Spartou drželi krok tak patnáct nebo dvacet minut. Postavili jsme tady mladý tým a chtěli jsme vidět nějakou konfrontaci. Kluci mě hrozně zklamali a stračně se na ně zlobím, protože to v průběhu zápasu úplně zabalili a nehráli. Moc mě také mrzí ten obrovský rozdíl ve fotbalovosti. Co se týká nasazení, tak to pochopitelně uvadalo úměrně s navyšujícím se rozdílem ve skóre.. "