B-tým Dynama po předchozí prohře v Soběslavi klesl v divizní tabulce až na čtvrtou příčku. Za porážku v derby se rehabilitoval v domácím střetnutí s jedenáctými Rokycany, které zdolal 3:1 zásluhou dvou gólů Robina Polanského ve druhé půli.

Budějická rezerva se opět musela obejít pendlů z ligového A-týmu a bez maroda Kladrubského a minule vyloučeného stopera Brabce.

Po vyrovnaném začátku získali černobílí převahu a několikrát dostali obranu Západočechů do úzkých. Rokycany ale odolávaly a více než půl hodiny držely bezgólový stav. Ten platil až do 36. minuty, kdy Dynamo vystupňovalo svůj tlak a po Malechově milimetrové přihrávce zamířil přesně k tyči Tadeáš Bečvář.

Klid do domácích řad přidal pět minut po přestávce Robin Polanský. Dostal přesný centr za obranu a brankáři Houdkovi nasadil „housličky“.

Hosté několikrát zahrozili z brejků. Po jednom z nich vybojovali v 71. minutě rohový kop, z něhož kapitán Jan Hereit hlavou snížil.

Zakrátko Dynamo znovu odskočilo soupeři na rozdíl dvou gólů a definitivně uhasilo naděje Rokycan na bodový zisk. Po rychlém protiútoku do otevřené hostující obrany běžel sám na brankáře Robin Polanský, obešel jej a poslal míč mezi tři tyče.

Západočeši bojovali až do konce, ale na další změnu skóre už nedošlo. V příštím kole cestuje B-tým Dynama k derby do J. Hradce.

Dušan Žmolík, trenér Dynama B: „Zápas jsme zvládli díky proměněným šancím. Opět jsme si vytvořili dostatek příležitostí a byli jsme po celý zápas pro obranu Rokycan nebezpeční. Chvíli se mohlo zdát, že soupeře pouštíme do hry, když jsme si poměrně lacino nechali dat po rohu gól, ale kluci se díky svému myšlení dostali do dvougólového náskoku. Tím si pomohli a koncovku zápasu si zjednodušili a mohli závěr dohrát aktivně bez toho, aby někdo pochyboval, že soupeř ještě stihne vyrovnat. Zápasy jsou hodně podobné… V žádném není problém s přístupem hráčů a ani s nasazením. Problém, který nás trápí, se nám podařil tentokrát řešit a tak jsme si mohli připsat ke kvalitnímu výkonu i dobrý výsledek.“