Jihočeši, kteří do pátého kola neměli ani bod, konečně sáhli na dno svých sil a na Střeleckém ostrově viděli diváci smolnou remízu 1:1. Černobílé mužstvo do 87. minuty vedlo brankou Lafaty, tři minuty před koncem zápasu však skóroval jihočeský rodák Lengyel, a tak se první budějovické vítězství muselo odložit.
Od minulého zápasu, který Jihočeši odehráli na sparťanské tvrzi, kde zaslouženě prohráli 0:3, uchystal pro druhé domácí utkání trenér Tobiáš hned několik změn - Stanislava Rožbouda na postu pravého obránce nahradil od prvních minut Vladimír Pončák, Jaroslava Schindlera vystřídal David Homoláč, po zranění se do sestavy vrátil defenzivní záložník Jaroslav Chlebek, za Lukáše Adama nastoupil Tomáš Sivok, jenž v minulém duelu nemohl nastoupit kvůli vzájemné dohodě Sparty a černobílého celku, Aleš Matoušek svým zarputilým výkonem na pražské půdě převzal pozici druhého útočníka. Rozestavení týmu bylo 4-4-2.

Oproti minulému domácímu střetnutí byl českobudějovický mančaft od první minuty jako vyměněný, hned v úvodu na Severočechy doslova vlétl, Budějovičtí velmi hýřili aktivitou, jejich časté napadání hosty zcela evidentně zaskočil. Ve 3. minutě z toho pramenila první domácí šance - Sivok prostrčil balon k Matouškovi, jenž přihrávkou našel v dobré palebné pozici Chlebka, jeho technická střela mířená pod břevno však pavučinu nevymetla. Ve 4. minutě se dostal k hlavičce Lafata, ten ovšem hlavičkoval nad brankářovu svatyni. V 6. minutě aktivní Matoušek ideálně přihrál Čápovi, jeho pokus hravě zlikvidoval gólman. V 7. minutě poprvé zahrozili hosté - Kolomazníkova střela letěla ale vysoko nad. V 16. minutě Voříšek obešel domácí obránce, nebezpečně vystřelil a jeho přízemní střela zasvištěla kolem pravé tyče. Hosté byli v této chvíli daleko aktivnější než domácí, v 18. minutě Diveckého střela mířila k levé tyči, Kafka však pohotovým zákrokem jeho pokus kryl. Paradoxně ve 20. minutě vyzněla pro černobílé fotbalisty veliká šance - po standardní situaci se Lafata nádherně uvolnil v pokutovém území a po jeho přízemním pokusu se Poštulka marně natahoval - 1:0. Ve 25. minutě se zrodila další gólová šance - po překrásné domácí kombinaci se ocitl Čáp sám před gólmanem, s jeho střelou však Poštulka žádné větší starosti neměl. Do 37. minuty převažovala série nepřesností, kterou přerušil hostující Voříšek - ve velkém vápně se efektně uvolnil, ale s lehkou střelou na brankáře Kafku nevyzrál. Ve 40. minutě začínají mít Severočeši územní převahu, ze které vyplynula po zmatcích v obraně Kolomazníkova veliká šance, míč si však cestu do Kafkovy svatyně nenašel. Ve 44. minutě vyslal Horváth nádhernou jedovku z dvaceti metrů, balon o kousek branku minul. Do následného protiútoku se dostával Matoušek, ale balon stačili Tepličtí odkopnout do bezpečí. Sudí Olšiak posléze pískl konec prvního poločasu.

Do druhého poločasu nakročili hosté daleko lépe. V 51. minutě vyzkoušel Horváth Kafkovu pozornost, kdy z pětadvaceti metrů pálil nad jihočeskou svatyni. Hosté si v těchto minutách vytvářeli místy i drtivý tlak. Po hezké kombinaci se v 61. minutě nádhernou střelou prezentoval Verbíř, Kafka naopak excelentním zákrokem vytáhl balon nad branku. Po sérii střídání se v 73. minutě prodral Vozábal teplickou obranou, z výhodné střelecké pozice však volil ještě kličku, ale tepličtí obránci se stačili ještě zformovat, a tak Vozábalův statečný průnik zůstal nevyužit, načež byl sám jihočeský aktér odnášen k ošetření za postranní čáru. V 77. minutě se naskytl zmatek v domácích řadách, Horváth nadějnou situaci řešil střelou mířící vysoko nad. V 87. minutě hosté ze sílícího tlaku udeřili - po sporném odpískaném faulu zahrával standardní situaci Horváth, na jehož centr si naběhl budějovický odchovanec Lengyel a nohou rozvlnil síť jihočeské brány - 1:1. V 90. minutě se po krásném úniku ocitl před Kafkou znovu velice agilní Lengyel, v obrovské šanci tvrdě vypálil - mohl pohřbít českobudějovické naděje, Kafka ale vytáhl ze svého brankářského umění bravurní zákrok, který se v ligových zápasech moc často nevidí. Nakonec mohli v dramatickém závěru Jihočeši přeci jen na svou stranu dostat výhru, když středem hřiště pronikl domácí Gruber, jeho střela byla sražena hostujícími obránci a prolétla jen těsně vedle levé tyče Poštulkovy brány. Hlavní arbitr Olšiak poté odpískal konec srdcervoucího duelu.