Venkovní prokletí trvá. Dynamo v 17. kola FORTUNA:LIGY nestačilo na ostravský Baník, se kterým prohrálo i podruhé v této sezoně. Domácí o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. O jediný gól černobílých se postaral střídající Michal Škoda.

Poprvé dostal od prvních minut příležitost Emmanuel Tolno, po zranění nastoupil také Lukáš Havel. Úvod do utkání se Jihočechům ani trochu nepovedl. Tetour poslal prudkou přihrávku pod sebe, kterou dokázal zužitkovat střelou z první Jiří Klíma - 1:0. V sedmé minutě už Baník vedl o dvě branky. Z přímého kopu zkusil vystřelit Jiří Fleišman a jeho pokus překvapivě skončil v síti – 2:0.

Špatný vstup do zápasu se na Dynamu podepsal a Baník dokázal svůj náskok ještě jednou zvýšit. Ve 27. minutě našel Kaloč rozběhnutého Davida Buchtu, který se ocitl sám před Vorlem a prosadil se přesným lobem – 3:0. Snížit mohl z dobré pozici na hranici vápna Matěj Valenta, jenže jeho střela zamířila jenom na připraveného Budinského.

Už v první půli udělal trenér David Horejš dvě změny v sestavě, další dvě přišly na začátku druhého poločasu. Hra černobílých se zlepšila, ale Baník byl stále při chuti. Podruhé v zápase se mohl prosadit Klíma, ale jeho hlavičku o zem dokázal vyškrábnout Vorel. Obrovskou příležitost promarnil střídající Vais, když dostal přihrávku od Basseye a byl zcela sám před ostravským gólmanem, ovšem zblízka ho nedokázal prostřelit.

Na hřiště se dostal také Michal Škoda, který necelých pět minut před koncem oslavil svou první branku v sezoně. Naskočil si na centr Jonáše Vaise a přesnou hlavičkou o tyč zavěsil – 3:1. Tříbrankový náskok si však domácí Baník vzal rychle zpět, protože se trefil také střídající Kuzmanović - 4:1. Dynamo tak odjelo z Ostravy bez bodů.


Ohlasy trenérů

Ondřej Smetana (trenér Baníku): "Jsem rád, že jsme do utkání vstoupili velmi organizovaně. Hráli jsme ve velké intenzitě, vytvářeli jsme si šance, nacházeli prostor a zodpovědně bránili. Navíc jsme vstřelili tři góly. V druhém poločase jsme si zbytečně zkomplikovali zápas, když jsme inkasovali branku. Ale zabrali jsme a hned přidali čtvrtý gól."

David Horejš (trenér Dynama): "Vstup do utkání byl z naší strany katastrofální. Baník nás trestal od prvních minut. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale Ostrava závěr zvládla a zaslouženě bere tři body."