Fotbalisté Dynama České Budějovice ve svém úvodním zápase přípravy remízovali s rakouskou Autrií Vídeň 0:0. Ve vyrovnaném duelu si oba celky vytvořily několik příležitostí, avšak k vidění byl spíše nepřesný fotbal a na obou stranách dominovaly spíše obrany. Z posil Dynama na sebe nejvíce upoutal brankář Pavel Kučera, který ve druhém poločase dvakrát skvěle vychytal exbudějovického kanonýra Davida Lafatu. V zápase se v dresu Jihočechů představili i dva testovaní brazilští fotbalisté, ani jeden z nich však příliš nezaujal. Další zápas hraje Dynamo hned zítra, kdy se v Sedlci představí proti ligovému Kladnu.
K úvodnímu přípravnému duelu si Dynamo zajelo několik kilometrů za hranice, kde se představili na malebném stadionku v rakouského Zwettlu. Dynamu se zde postavila věhlasná Austria Vídeň. Přestože Jihočeši přijeli s Kompletním kádrem rovnou ze soustředění na Hluboké, zatímco pro Rakušany se jednalo prakticky o generálku na ligu. Ciprovi svěřenci rozhodně obstáli, i když se nehrál fotbal nějaké světoborné úrovně.

Dynamo v průběhu zápasu vyzkoušelo všechny nové hráče a naopak Austria do utkání vstoupila na hrotu útoku s jihočeským odchovancem Davidem Lafatou. Hned v úvodu hlavičkoval těsně nad a totéž zopakoval ještě v závěru první půle. Domácí Rakušané měli celkem logicky více ze hry i větší šance V 11 min. zlikvidoval tutovku Lasnika výborný chytající brankář Kučera a tentýž hráč otřel poté svůj oblouček o břevno. Gólovou šanci měl na druhé straně i Brazilec Thiago, ale ve vyložené šanci přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo v pozměněné sestavě, avšak fotbalovost zápasu stále chyběla. Více ze hry měla postupem doby Austria a začala si vytvářet i šance. V 64. minutě se k hlavičce dostal agilní Lafata, brankář Kučera ale vytasil výborný zákrok a změnu skóre nepřipustil. Za další tři minuty se šance Rakušanů téměř identicky opakovala, brankář Kučera však proti Lafatovi předvedl další výtečný zákrok astav tak přetrvával nerozhodný. Hosté o sobě dali vědět až v závěru, gólu se však ani oni nedočkali.

Po skončení zápasu trenér František Cipro rozhořčeně ohodnotil výkony brazilských fotbalistů. "Oba mne trochu zklamali, i když už je to trochu lepší než napoprvé. Technika je jim vrozená, ale hrají hodně na sebe a kolektiv jim moc neříká. Hra dozadu je prakticky neoslovuje," řekl Cipro pro Českobudějovický deník.