Úvodní přípravné utkání na novou sezonu se fotbalistům Dynama nepovedlo. V rakouském Freistadtu prohrálo s ruským Dynamem Moskva 0:4, když soupeř nasázel tři branky těsně po změně stran. Další přátelské utkání hraje Dynamo v sobotu, kdy se představí v Táborsku.

Premiéru v dresu Dynama si v prvním poločase odbyli Patrik Hellebrand, Dominik Mašek a testovaný Bojan Dordić. V úvodu utkání bylo aktivnější moskevské Dynamo, které si vytvořilo první šance. XX pálil po přihrávce do vápna na zadní tyč, ale nezamířil přesně. Ze strany Jihočechů zahrozil mladík Mašek, který se šikovně prodral na střed a vypálil zhruba metr vedle branky.

Úvodní branka přišla ve 24. minutě, kdy Lukáš Havel fauloval ve vápně a Lesovoj nabídnutou příležitost proměnil – 0:1. Srovnat mohlo Dynamo hned dvakrát. Dvě stoprocentní příležitosti měl útočník Michal Škoda, jenže v obou případech musel zakončovat slabší nohou a na brankáře ruského týmu si tak nepřišel.

Do druhého poločasu udělal trenér David Horejš hned několik změn, představili se testovaný Martin Bednár nebo brankář Daniel Kerl. Úvod do druhých čtyřiceti pěti minut se Dynamu nepovedl ani trochu. Po pár minutách hry se k volnému míči dostal N´Jie a nekompromisně ho poslal do sítě – 0:2. Třetí branka přišla velice brzy poté. Samostatný únik ještě Daniel Kerl zlikvidoval, ale na technický pokus Gladyševa už nemohl dosáhnout – 0:3.

Čtvrtá branka moskevského Dynama přišla z přímého kopu. Míč si postavil Zacharjan a krásnou střelou do růžku zvýšil náskok svého týmu – 0:4. Jihočeši mohli snížit po centrovaných míčích, jenže hlavičky Kousala ani Valenty se neujaly. Na úvod letní přípravy tak budějovičtí fotbalisté vysoko prohráli s Dynamem Moskva.