Na hřišti Přední Kopaniny, kde má nově azyl rezerva Dukly Praha, usilovalo béčko Dynamo až do samého závěru o vyrovnání. Ve druhé půli mělo velkou převahu, vstřelilo kontaktní gól, ale na vyrovnání i přes několik šancí nedosáhlo.

Na obou stranách nastoupily omlazené sestavy a na trávníku to podle toho také vypadalo. Hrálo se živelně, od branky k brance a s celou řadou šancí. Produktivnější v této disciplíně byli Pražané, kteří zásluhou Hrubeše získali v první půli rozhodující náskok.

Začátek patřil Dukle, která si již v 7. minutě zajistila vedení. Šebrle nacentroval do šestnáctky na Hrubeše a ten z voleje překonal Luksche. Budějovičtí měli veliké příležitosti vyrovnat, ale byl to znovu Hrubeš, který po půl hodině přidal technickou střelou za vápnem druhý gól domácích.

„My jsme v prvním poločase byli nervózni a nedokázali jsme využít ani situace při presinku, kdy jsme netrefili poloprázdnou bránu, o se nám míč pletl mezi nohama. To soupeř byl v těchto situacích lepší a proto odcházel do kabiny spojený,“ řekl k první půli kouč Dušan Žmolík. „Myslím, že oba inkasované góly byly velice laciné, dokázali jsme vyřešit daleko těžší situace,“ dodal k obdrženým brankám.

Do druhého poločasu vyběhli Budějovičtí s cílem pokusit se utkání ještě zdramatizovat. Výborně hrající obrana až na jednu hrubku, kdy se vytáhl Luksch, domácím nic nedovolila a ještě stihla podporovat útok.

Už v 56. minutě přetavil Vaisův centr v gól Libor Bastl. Za pět minut se blýskl domácí brankář Spilka pohotovým zákrokem proti Práškově hlavičce. V samém závěru měl na noze vyrovnání Böhm, ale mířil vedle.

„Vytvořili jsme si šance ze hry, ze standardních situací, ale bohužel utkání jsme pouze zdramatizovali jedním golem. Dali jsme ho relativně brzy a já osobně jsem v tu chvíli věřil nejen ve vyrovnání. Herně to byl velice kvalitní poločas, ale bohužel jsme v koncovce neměli jednak štěstí, například hlavička Práška do břevna, nebo jsme se špatně rozhodovali ve finální fázi,“ komentoval Žmolík dění po přestávce.

V nadcházejícím domácím střetnutí hostí rezerva Dynama netradičně v neděli odpoledne (4. 9.) od 15.00 hodin Baník Sokolov.


Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Už počtvrté si hráči vyzkoušeli, že v této soutěži jsou zatím všem rovnocenným soupeřem. Jejich individuální kvalita dovedností a kondice jim může být oporou. Jediné, co nám chybí, jsou zkušenosti, ale ty se dají nasbírat pouze osobní odvahou. Odvážný hráč se může něco naučit a zdokonalovat, protože se bude dostávat do situací, ve kterých doposud nebyl (kvalitní soupeř, situace apod.) a získá zkušenost a opakováním získá zkušenosti. Hráč bez odvahy zkušenosti nenasbírá, respektive nasbírá takové zkušenosti, které pro jeho post nejsou až tak důležité. V našem týmu vidím pouze hráče, kteří by měli být odvážní, jelikož každý z nich má kondiční, technický i taktický předpoklad a byla by škoda, aby ten svůj potenciál, nejen fotbalový, ale i osobnostní nerozvinul. To je úkol, který padá na moji hlavu. Samozřejmě trenérský pokyn buď odvážný, žádnému fotbalistovi odvahu nepřinesl. Odvaha je spojena s prostředím, ve kterém se jako jednotlivci pohybujeme, k čemu jsme od našich prvních dnů na světe byli a jsme vedeni. Ještě je pak důležité byt "správně" odvážný, protože například bezvýznamné kličkování před vlastní bránou nemá se zdravou odvahou nic společného.“