Aktualizováno! Fotbalisté Českých Budějovic v rámci 26. kola 1. Gambrinus ligy prohráli v Ostravě 0:2. Domácí Baník dostal už ve 2. min. do vedení kanonýr Svěrkoš, na jehož trefu Jihočeši odpovědět nedokázali. Když ve druhém poločase navíc ještě jednou inkasovali, vracejí se domů přes celou republiku s prázdnou.

Na ostravských Bazalech oproti minulému utkání s Brnem nastoupil na pravém kraji zálohy místo Dolejše Mezlík. Levý okraj záložní řady místo nemocného Šímy zaujal Plocek. Kouč Straka pak udělal ještě další změnu ve středu pole, když místo Mašáta vsadil ve středu pole na Homoláče.
Vstup do utkání se Jihočechům pranic nevydařil. Už ve 2. minutě totiž inkasovali a plán přestát úvodní nápor domácích byl najednou ta tam. Po rohovém kopu Otepky se k balonu dostal Václav Svěrkoš, který rozhodně nezůstal nic dlužen své pověsti kanonýra. Na jeho střelu si gólman Křížek sice sáhl, ale balonu v letu do českobudějovické sítě přesto nezamezil – 1:0. Brzké inkasování v řadách Dynama vzbudilo ještě větší nervozitu míšenou se zbrklostí a jeho fotbalisté se dlouho nemohli dostat k nějaké kloudné akci. Stejně tak ale balon příliš neposlouchal ani domácí hráče a hra se tak odehrávala s řadou nepřesností hlavně v okolí středového kruhu. Až pět minut před koncem prvního poločasu se Českobudějovičtí přímo pokusili ohrozit branku soupeře. Vozábal ale jak to zkoušel z velké dálky, tak jeho rána zamířila stejně i vysoko nad. Krátce po něm se ovšem ve vyložené šanci ocitl Hílek, jenže pouze těsně minul pravou tyč Vaškovy svatyně. A i proto nakonec o poločase do kabin odcházeli hosté s jednogólovým mankem.

Do druhé půle obě mužstva vstoupila beze změn. Novinek se diváci tolik nedočkali ani v předváděné hře. Ostrava se sice snažila dotírat na českobudějovickou branku, ale z četných standardních situací nic nemyslela anebo při zakládání útočných akcí narážela na svou nepřesnost. Na druhé straně to Svátek zkoušel střelou po zemi, která ale ostravského Vaška nijak nevystrašila. V 68. minutě naopak na hostující branku střílel Mičola, do cesty se ale míči postavil jeho spoluhráč Svěrkoš. Ještě v téže minutě Otepka vysunul Róberta Zehera, který ze strany prostřelil Křížka – 2:0. Druhý gól byl pro Jihočechy těžkou ránou. Jejich lopotná snaha ve zbytku zápasu nakonec nevedla ani zkorigování nepříznivého výsledku. Ostravští si pozornou hrou vítězství už pohlídali.

Karel Večeřa (trenér Ostravy): „Bylo dobře, že se nám povedlo hned první standardku využít. Pak jsme měli problémy ve středu hřiště, kde bylo mnoho hráčů, měli jsme tam potíže s obsazováním. V poločase jsme k tomu něco řekli a druhá půle už byla výrazně lepší. Ke klidu nám pak pomohla krásná branka Zehera.“

František Straka (trenér Dynama): „Baník má velké ambice a my mu byli důstojným soupeřem. Mrzí mě, že jsme dostali první gól po rohu, přitom jsme si o hrozbě Baníku ze standardních situací důrazně říkali. Eliminovali jsme hlavní sílu soupeře, oba průbojné útočníky, bohužel jsme nedotáhli slibné brejky. Škoda šance Hílka za stavu nula jedna, to se musí proměnit.“