Fotbalisté Dynama České Budějovice zápas s ambiciozním Jabloncem nezvládli. V zápase 24. kola Gambrnus ligy nedokázal tým Jaroslava Šilhavého pohlídat především Davida Lafatu, který se třemi góly podílel na vysoké výhře Severočechů 5:0. Foto: www.fkjablonec.cz

Dynamo nastoupilo v obraně s Horejšem, který nahradil Lengyela, nad kterým visel karetní trest. Nečekaně aktivní začátek předvedli Jihočeši, ale do žádné výraznější šance se nedostali. Jablonec si svou první příležitost vytvořil ve 13. minutě a hned z ní vytěžil úvodní branku. Vošahlíkův centr propadl až na zadní tyč, kde hlídkoval David Lafata a z úhlu se štěstím poprvé překonal Kučeru. V 16. minutě musel střídat zraněný útočník Ondrášek, nahradil ho Tomáš Stráský.

Po dvaceti minutách mohl zvýšit vedení domácích znovu Lafata, ale svou hlavičku nasměroval nad branku. Jablonec byl na koni a tvořil si šance, Kovaříkovu dalekonosnou bombu zastavilo břevno Kučerovy branky. Druhou trefu domácích obstaral v 36. minutě po Jarolímově akci znovu David Lafata, když zblízka překonal Kučeru. Čistý hattrick dovršil David Lafata v poslední minutě prvního poločasu, kdy proměnil pokutový kop nařízený za Horejšův faul na unikajícího Pitáka.

I na startu druhého poločasu byli aktivnější domácí a tvořili si řadu šancí, zatímco Dynamo se pouze bránilo. Po hodině hry to znovu zkoušel Lafata, ale čtvrtou trefu nepřidal ani střelou zpoza šestnáctky, ani hlavou po Jarolímově rohovém kopu. V 70. minutě se jablonecký snajpr přesunul do role nahrávače a vyzval ke skórování střídajícího Vaňka, ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil budějovický brankář.

Možnost k navýšení náskoku měl o chvíli později Loučka, ale jeho pokus vykopl na brankové čáře Černák. Čtvrtého zásahu se Jablonec dočkal v 77. minutě. Ondřej Vaňek napřáhl z obrovské dálky a krásnou střelou si připsal svůj premiérový zásah v Gambrinus lize. Gólový účet uzavřel v 90. minutě střídající Daniel Kocourek a stanovil definitivní skóre na 5:0.

Hudson (85)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Domácí hráči dnes podali exceletní výkon. Jablonec je velmi silný v koncovce, což jsme dnes odnesli. Sledovali jsme zápas Jablonce proti Hradci, ale očividně jsme se z toho nepoučili. Přitom zdánlivě jsme začali velmi dobře a prvních deset minut jsme drželi míč častěji na kopačkách. Pro nás může být jen velmi slabou útěchou, že jsme gól na 1:0 inkasovali při absenci zraněného Ondráška v deseti hráčích na ploše. I když jsme se na Davida Lafatu připravovali, nedokázali jsme ho uhlídat. On má neskutečný čich na góly, skvělý výběr místa a pro Jablonec je nesmírně důležitý. My jsme naopak dnes hráli jako děti, podali jsme vělmi špatný, zbabělý výkon. Ve druhém poločase jsem pak tlačil čas, aby byl už konec."

František Komňacký (trenér Jablonce): "Utkání skutečně začalo tak, že si tady s námi hosté hráli báčko a začínal jsem být trochu nervózní. Chtěli jsme hrát důrazně, agresivně a chtěli jsme hráče Budějovic atakovat před jejich šestnáctkou. To se nám ale vůbec nedařilo. Zlomový byl asi první gól, od toho okamžiku jakoby naše mužstvo lépe vědělo, co má hrát. Pak jsme měli již zápas pod kontrolou a v kabině jsem o poločase hráčům říkal, ať si zbytek zápasu užijí a přidají nějaké góly pro divkáky. Nějaké další góly jsme sice nedali, něco pochytal brankář Kučera, ale samozřejmě, pokud tým vyhraje 5:0, tak trenér nemůže být nespokojený.."