Hned první ze třech přátelských utkání na Kypru vyšlo českobudějovickým prvoligovým fotbalistům na výbornou. Jihočeši i s novými posilami porazili srbské Čučaričky 3:0, když všechny tři branky padly v první půlhodině utkání. Další zápas čeká na svěřence trenéra Davida Horejše ve středu 5. února.

Ivan Sušak v bráně. Miloš Kopečný na pravém kraji obrany, Denis Granečný vlevo, Karol Mészároš na pravém křídle a Pavel Šulc na pozici desítky. Trenér David Horejš nasadil do přípravného utkání na soustředění na Kypru všechny posily, které během zimní přestávky na jih Čech dorazily. A v duelu proti srbskému týmu Čučaričky se předvedly ve skvělém světle. Jihočeši totiž nad čtvrtým celkem srbské ligy, který má své sídlo v Bělehradu, vedli po první půli 3:0.

První velkou šanci zápasu sice mělo Čučaričky v podání Milivojeviče už v 9. minutě, ale pak už hráli hlavně Jihočeši. V 16. minutě napřáhl z dvaceti metrů záložník Patrik Čavoš a trefil se neomylně do horního rohu branky – 1:0. Dynamo pak spustilo smršť šancí. Hned za minutu mohl skórovat Matej Mrsič, který si naběhl na centr Granečného, ale gólman vyrážel. Místo gólu si tak za další minutu chorvatský křídelník připsal gólovou asistenci. Z rohu nacentroval přesně na hlavu Tomáše Sivoka, který se prosadil hned v prvním zápase přípravy, do kterého nastoupil – 2:0. S nadšením hrající černobílí pokračovali dál. Ve 26. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Ivan Schranz a zamířil o tyč do branky – 3:0. Poločas pak mohl ve 37. minutě uzavřít čtvrtým gólem Mrsič, ale jeho ránu zastavilo břevno brány. I tak šli svěřenci kouče Horejše do kabin se slibným náskokem.

Ve druhém poločase trenér výrazně vystřídal. Do hry přišli třeba Roman Polom, Jiří Kulhánek, Jan Malecha, Petr Brandner nebo Michael Rabušic na hrot sestavy. Kdo zůstal na hřišti, to byl Denis Granečný. A právě nový levý bek zatáhl v 61. minutě míč po lajně, aby nahrál zpětnou nahrávku přímo na penaltu Kopečnému, který v největší šanci dosavadního průběhu druhého poločasu gól nedal. Druhá půle už nenabídla tolik velkých šancí jako ta první. Srbský sok se pokoušel alespoň o čestný úspěch, ale nedařilo se mu se probít pře obranný val Dynama. To mohlo naopak zvýšit své vedení třeba v 81. minutě, ale Rabušic sám před brankářem selhal a tak byl konečný výsledek duelu 3:0.