Poslední přípravné utkání před pohárem FAČR odehráli Jihočeši v Písku proti Slavii. V prvním půli byli jasně lepším týmem, ale nedokázali proměnit své obrovské šance, a tak Mikula zařídil jednobrankový náskok. Druhou branku přidal za červenobílé zkušený Karel Piták.

Od začátku zápasu měli více míč na kopačkách hráči Slavie. Přesto Křížek za prvních patnáct minut nemusel likvidovat žádnou střelu na branku. Naopak Jihočeši měli větší možnosti. Nejprve se Linhart krásně uvolnil kolem slávistických obránců, ale záhy přihrávkou vystavil Jurdíka do těsného ofsajdu. V další možnosti našel Karafiát ideálním pasem za beky Linharta, kterého na poslední chvíli od míče odstavil Deli. Do dvacáté minuty byl stav nerozhodný, první branka přišla těsně před přestávkou na pití. Mikula prošel kolem Nováka a střelou k pravé tyči překonal Křížka – 0:1. I přes vyšší držení míče Slavie měli Jihočeši více brankových příležitostí a směrem dopředu byli mnohem nebezpečnější. Nejblíže srovnání byl Funda, jeho zatočená střela skončila na tyči. V další šanci Funda přišel o balon, kdy jeho kličku vystihl Deli. Útočné manévry Dynama byly daleko více nebezpečnější než Slavie. Za Slavii se nejvíce vyznamenával brankář Berkovec. Nejprve vychytal ve velké šanci Linharta, podruhé v další obrovské příležitosti Jurdíka. Více možností srovnat Dynamo do konce poločasu nemělo.

Hned velkou nepříjemnost museli řešit Jihočeši po prvním poločase. Na konci první půle odešel ze hřiště kapitán a lídr Petr Benát. Do kabin odkulhal a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Hned v úvodu druhé půle musel dvakrát dobře zasáhnout Hric, další dobré zákroky předvedl gólman Křížek. Druhá branka Slavie přišla v padesáté minutě. Škoda našel přesně Pitáka, který poslal Křížka na druhou stranu – 0:2. Ihned mohl snížit Jurdík. Po faulu na Linharta se kopal pokutový kop, který ale budějovický kanonýr neproměnil. Ve druhém poločase se hra na rozdíl od první půle uklidnila, šance byly k vidění zřídkakdy. Aktivnější ale byli Pražané, svůj náskok zkušeně hlídali. Největší šanci Slavie na třetí branku měl Bazal, ale Křížek ho skvěle vychytal.

František Cipro (trenér Dynama): "Odehráli jsme dobrý první poločas. Měli jsme spoustu šancí, stav utkání mohl být klidně 3:1 nebo 4:2 pro nás. Druhou polovinu již kouskovali různé střídání a nebylo to ono."