V tréninkovém centru Strahov odehrálo Dynamo druhé přátelské utkání, ve kterém těsně podlehlo pražské Spartě 0:1. Celý zápas rozhodl v 16. minutě Andreas Vindheim, který se hlavičkou prosadil po rohovém kopu. Další přípravná test čeká svěřence Davida Horejše ve středu proti Liberci.

Už v první minutě přípravného zápasu se k zakončení odhodlali budějovičtí fotbalisté, když napřáhl Petr Javorek, ale netrefil branku soupeře. V jedenácté minutě se po rohovém kopu dostával do brejkové příležitosti Benjamin Tetteh, ale za záchranou brzdu zatáhl Pavel Novák a fauloval za cenu žluté karty. O pět minut později Letenští otevřeli skóre utkání. Na rohový kop rozehraný nakrátko si naskočil Andreas Vindheim a hlavičkou na zadní tyč pokořil Křížka - 1:0.

Blízko k vyrovnání měl Patrik Brandner. Po nečekaných odrazech ve vápně zůstal sám před Nitou, jenže zakončení uchvátal a na dlouhou nohu poslal míč vedle. Rumunského brankáře pořádně vystrašil i Patrik Čavoš, jehož pokus ze zhruba dvaceti metrů jen o kousek minul sparťanskou branku.

Do druhé půle nastoupila Sparta s kompletně novou jedenáctkou, i trenér David Horejš vystřídal několik hráčů. Jinak nabídlo druhých čtyřicet pět minut méně gólových příležitostí. Z dálky se nebál vypálit Fortelný, ale budějovického brankáře tím nijak neohrozil.

Křížek se ale musel činit o pár chvil později, kdy si na centr z levé strany naskočil Kozák, ale gólman Dynama reflexivně vytěsnil míč mimo tři tyče. Solidní možnost na srovnání měl Matěj Mrsić. Sám se uvolnil a zakončil, jenže Heča si s jeho pokusem poradil. Ještě jednu dobrou příležitost měl v závěru Kozák, ale trefil jenom bránícího hráče, takže Sparta brala hubenou výhru 1:0.

David Horejš (trenér Dynama): „Náš výkon byl diametrálně odlišný od toho minulého zápasu. Kluky musím pochválit a mrzí mě jen to, že jsme neproměnili jednu z těch našich šancí. V první půli jsme měli dvě tutovky, ze kterých jsme mohli vytěžit víc. Se hrou jsem byl spokojený i z toho důvodu, že to pro naše hráče bylo hodně těžké. Nemohli jsme prostřídat dvě jedenáctky. Někdo toho měl plné zuby. Hodně jsme trénovali a byla znát únava. Když Sparta v poločase vyměnila celou jedenáctku, tam už bylo znát, že toho mají někteří hráči dost."