Mimořádně cenné tři body vezou budějovičtí fotbalisté ze Sokolova. Jihočeši se v brance poprvé s Jindřichem Staňkem dostali v jedenácté minutě díky Jakubu Peškovi do vedení a to udrželi až do konce. Sokolov sice měl několik příležitost na srovnání, ale dobrá defenziva v čele se Staňkem zůstala nepokořena.

Poprvé v lize se do branky postavil Jindřich Staněk, který nahradil Zdeňka Křížka. Na rozcvičce zasáhly Dynamo první problémy. Do sestavy se měl vrátit levý obránce Matěj Helešic, jenže ještě před zápasem si přivodil zranění a v utkání ho musel nahradit Lukáš Havel. Více na kopačkách v první půli drželi míč domácí fotbalisté, ale vytvořili si prakticky jedinou brankovou příležitost. Ve třetí minutě se k prvnímu střeleckému pokusu odhodlal Kosak, ale budějovická obrana dokázala míč zastavit. V desáté minutě si Jakub Pešek udělal prostor a vypálil těsně vedle.

O minutu později už se tentýž hráč mohl radovat ze vstřelené branky. S míčem kupředu vyrazil Lukáš Havel, nádhernou kolmicí našel rozběhnutého Peška, který poslal Dynamo do vedení – 0:1. Srovnat mohl Dvořák. Kosak mi šikovně poslal balon, jenže budějovický brankář vytasil skvělý zákrok. Naopak na druhé straně mohl ve 42. minutě navýšit vedení Patrik Čavoš. Povedenou střelo z dálky však nastřelil pouze břevno.

V druhém poločase byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve mohl přidat druhou branku Dynama Petr Javorek. Na hlavu mu přilétl centr od Jakuba Peška, jenže běhavý středopolař minul. Šanci Baníku promarnil Kosak. Střílel z ideální pozice, jenže Staněk jeho pokus reflexivně vyrazil. Za pět minut měl krajní záložník další šanci a jeho další pokus opět výborně vyrazil člen reprezentace do jednadvaceti let.

V posledních dvaceti minutách posbírali Budějovičtí dvě žluté karty, ale to je nemuselo vůbec mrzet. V gólové šanci selhal Dvořák a Dynamo mířilo za třemi body. Jihočeši v posledních minutách zalezli na své polovině a trpělivě bránili. To se jim nakonec podařilo a ze Sokolova si odvezli tři velmi cenné body!

David Horejš (trenér Dynama): "Tří bodů za vítězství si nesmírně vážíme, protože domácí dnes odehráli velice dobré utkání. Věděli jsme, že musíme dnes vstřelit branku, což se nám Kubou Peškem podařilo. Celkově jsme v prvním poločase zápas kontrolovali a měli jsme více ze hry. Po přestávce domácí hodně přitlačili, ale ve finální fázi se nedokázali prosadit a my jsme to dobře odbránili."

Pavel Horváth (trenér Sokolova): "Je to stále stejná písnička. Podali jsme dobrý výkon, ale podobně jako v minulých zápasech nám chybělo alespoň trochu toho štěstíčka. Hosté mají velmi zkušený tým a právě jejich zkušenost byla dnes rozhodující. My jsme si hlavně ve druhém poločase vytvořili několik šancí, jenže ani jedno z nich jsme nedokázali proměnit."