Po čtyřech zápasech bez porážky fotbalisté Dynama České Budějovice poprvé ztratili, když na Strahově podlehli pražské Slávii 0:2. Především v prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal, během kterého měli blíže k brance svěřenci Františka Cipra. Regulérní gól Davida Horejše ale sudí Racek neuznal a o výhře sešívaných tak rozhodli Hrdlička a Vlček. Po polovině soutěže tak Dynamu patří sedmá příčka. Liga bude ale na podzim předehrávat ještě dvě jarní kola, příští víkend se Jihočeši doma představí s trápící se Sigmou Olomouc.
Trenér Dynama František Cipro poslal do zápasu na Strahově velmi ofenzivní sestavu. Místo vykartovaného záložníka Černého nastoupil Jiří Adamec a překvapivě nenastoupil ani levý bek Michael Žižka, jehož nahradil útočně laděný Jiří Jeslínek. Dynamo sice odehrálo zápas v rozestavení 4-4-2, přesto ale především brejková hra mladíků dělala velkou starost slávistickým obráncům.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, na první šanci se ale čekalo až do 10. minuty, kdy vyslal Hrdlička přesnou kolmicí do úniku Šventa, jenž byl však vychytán výborným Filipkem. Za necelých šedesát vteřin o sobě dali vědět poprvé i hosté. Rychlou akci po pravé straně zakončoval na druhé straně hřiště ve výborné pozici zakončoval Táborský - míč mu ale nesedl a brankář Kozáčik tak mohl diváky potěšit pěknou robinzonádou. Ve 13. minutě se zastřeloval i Adamec, avšak ani s jeho pokusem neměl gólman domácího týmu sebemenší problémy. V zajímavé úvodní patnáctiminutovce pálil ještě z dálky Kalivoda, brankář Filipko míč vyrazil pouze k Necidovi, jemuž však nebylo umožněno lehce zakončit, protože stál v ofsajdové pozici. Další zajímavý okamžik zápasu přišel ve 21. minutě, kdy před vápnem Slávie dobře kombinovali Svátek s Táborským. Ani jeden se ale k zakončení nedostal a stav tak zůstával 0:0. Poté začala hra pomalu ztrácet na tempu a až ve 36. minutě udeřili jak blesk z čistého nebe Jihočeši. Ve skrumáži na malém pokutovém území poslal Volešákův přímý kop za Kozáčikovy záda hostující kapitán David Horejš, avšak sudí Racek branku pro údajný faul Táborského neuznal. Pak ještě v 41. minutě zahrozil z dobré pozice pálící Kalivoda, jehož pokus však skončil metr vedle levé tyče Filipkovy brány.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům. Již v 47. minutě postupoval sám na Kozáčika Táborský, slovenský reprezentant ve slávistické bráně ale nezaváhal a střelu mladíka v budějovických službách bravurně vyrazil. První branka zápasu přišla v 54. minutě a byli to právě domácí, kterým bylo dopřáno zaradovat se. Po pohledné kombinaci sešívaných odcentroval z pravé strany Krajčík, přesným pasem do pokutového území našel hlavu nabíhajícího Tomáše Hrdličky. S prvním pokusem slávistického záložníka si gólman Filipko sice ještě poradil, avšak na dorážku z bezprostřední blízkosti byl již krátký. První branka v zápase přidala domácím fotbalistům na sebevědomí a hosté byli rázem pod velkým tlakem, ze kterého se nemohli dlouhé minuty vymanit. V 56. minutě si s obranou Jihočechů pohrávali Vlček s Fořtem, avšak ke střele se nedostali a rozdíl mezi oběma celky tak zůstával jednobrankový. Za dalších deset minut ale přeci jen došlo k další změně skóre. David Homoláč sice nejprve předvedl výborný defenzivní zákrok, avšak místo pohodlné rozehrávky zaváhal, přišel o balon a byl z toho rychlý brejk Slávie. Kalivoda postrčil míč na rozběhnutého Stanislava Vlčka, který sám před Filipkem nezaváhal a zvýšil na 2:0. Poté v 71. minutě budějovický gólman výborně vyrazil střelu Fořta a tlak Slávie tak dále sílil. Ve zbývající dvacetiminutovce domácí zkušeně kontrolovali hru a vytvořili si i řadu zajímavých příležitostí. Nejaktivnějším hráčem byl stále Stanislav Vlček, o další změnu skóre se však již nikdo nepostaral...

Skála Jiří (77.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Miroslav FILIPKO- Budějovický gólman dlouhé minuty držel šance Dynama na bodový zisk. Již v 10. minutě bravurně vyrazil gólovou střelu Šventa. V průběhu celé první půle působil jistým dojmem a zaváhal pouze při faulu mimo pokutové území. Plné ruce a nohy práce měl především ve druhém poločase. Při úvodním gólu Slavie nejprve skvěle vychytal Hrdličku, na dorážku z bezprostřední blízkosti však nestačil. I s druhým gólem domácích nemohl prakticky nic udělat a své kvality dokázal při Fořtově a Vlčkově střele.
Tři nejlepší hráči zápasu: Vlček, Kalivoda - Filipko

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Nevím, jak by se střetnutí vyvíjelo, kdyby Budějovice daly v prvním poločase gól. Možná bychom dali branek ještě více. I my jsme měli situace ke skórování, ale byli jsme málo agresivní v zakončení, naopak nebezpečné situace soupeře se rodily po našich chybách. Nechávali jsme mu příliš prostoru. Druhý poločas byl ale z naší strany jednoznačně lepší. Převahu jsme vyjádřili i góly a měli další šance. Po čtyřech remízách jsem spokojen se třemi body i s výkonem ve druhém poločase."

František Cipro (trenér Dynama): "Nemá to cenu říkat, jak by se zápas vyvíjel, kdyby byl náš gól uznán. Rozhodčí to viděl tak, jak to viděl. Prohráli jsme a není co řešit. Na Slavii je k výhře potřeba se dostat do vedení. Gól jsme dali regulérní, ale rozhodčí jej neuznal. Kdyby platil, tak by se zápas vyvíjel jinak."