Televizní utkání proti Hradci Králové Dynamo zvládlo na jedničku a díky hattricku Davida Ledeckého získalo tři body. V celém utkání měli Jihočeši navrch a zaslouženě tak ovládli šlágr kola. Za hosty se trefil pouze Kopečný. Příští týden hraje Dynamo v Chrudimi.

Do domácí branky se postavil Jindřich Staněk, jinak domácí jedenáctka nedoznala výraznějších změn. Hosté se museli obejít hned bez pěti hráčů. Tři pykali za karetní trest, další dva nehráli vinou zranění. Prvních osm minut nepřineslo zhola nic, zajímavější momenty přišly až od jedenácté minuty. Na pravé straně dostal prostor Jiří Kladrubský, přesně odcentroval na hlavu Davida Ledeckého a domácí se mohli poprvé radovat – 1:0.

O chvíli později mohl vedení domácích navýšit Robert Kovaľ, ale z bezprostřední blízkosti zakončil mezi nohy Ottmara těsně vedle. Votrokům se podařilo snad z jediné šance v první půli srovnat. Oblouček proletěl vápnem až k Miloši Kopečnému, který neměl problém hlavičkou pokořit Staňka – 1:1. Po pár vteřinách vedlo Dynamo znovu. Centr Kladrubského jeden ze stoperů podskočil, čehož využil David Ledecký a obloučkem pokořil Ottmara – 2:1.

Do druhého poločasu už v domácích barvách nenastoupil Peter Grajciar, jehož nahradil jiný středopolař Patrik Čavoš. Ve druhé půli se nejprve v dobré příležitosti objevil Robert Kovaľ, jenže balon si nepřebral dobře a do zakončení se ani nedostal. Následně začal být aktivní Hradec a dostal se i do šancí na vyrovnání. Největší měl Martinec, ovšem v nepřehledné situaci před brankou neskóroval.

Páteční večer patřil budějovickému útočníkovu s číslem patnáct na zádech. V 67. minutě David Ledecký dovršil hattrick a rázně tak nasměroval svůj tým k výhře. Trefil se poté, co využil rohového kopu Jiřího Kladrubského – 3:1. Brzy mohl snížit Kvída, ovšem ve stoprocentní šanci selhal. Další branka už nepadla, Dynamo v televizním šlágru přehrálo Hradec Králové 3:1 a přeskočilo jej v tabulce.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že jsme navázali na bodový zisk ze Sokolova. Hrálo se velice kvalitní utkání, které jsme rozhodli naší produktivitou. V některých pasážích měl Hradec víc ze hry, ale zvládli jsme to. Kluci utkání odmakali, jsme spokojeni, zaslouženě jsme vyhráli. Nesmírně mě těší, jak funguje spolupráce Davida Ledeckého a Jiřího Kladrubského. Skvělý výkon Davida rozhodl zápas.“

Zdenko Frťala (trenér Hradce Králové): „Porazili jsme se sami. Ve zlomových situacích při gólech na 2:1 a 3:1 jsme nebyli dostatečně agresivní. Domácí se prosadili z mála šancí, které měli. Dynamo bylo produktivní, to rozhodlo. My jsme sice hráli víc s míčem, ale jen po vápno. Ovlivnila nás zranění, ale na to se nedá vymlouvat. Ze zápasu mám dobrý pocit, ale výsledek tentokrát není takový. Nebudeme smutnit, jedeme dál.“