Nečekané gólové dostihy se odehrály v přípravném utkání českobudějovického Dynama s plzeňskou Viktorií. Jihočeši drželi s mistrem krok hlavně v prvním poločase, který skončil 3:3. Po pauze nastoupily takřka kompletně vyměněné jedenáctky a Západočeši rozhodli díky brance Ekpaie o těsné výhře 4:3.

Českobudějovičtí trenéři prostřídali prakticky kompletní jedenáctky. Ta v prvním poločase byla o poznání zkušenější, po změně stran hráli testovaní fotbalisté. Jihočeši měli proti mistrovi razantní nástup. Na přelomu čtvrté a páté minuty měl dvě velké možnosti aktivní Pešek. Nejprve zastavil rozběhnutého štírka v černobílém dresu včasným výběhem brankář Kozáčik, o chvíli později trefil Pešek tyč. Zaskočená Viktorie se nemohla dostat do tempa. Znovu ji tak musel podržet slovenský reprezentační brankář, který vytáhl skvělý volej Lukáše Havla po rohovém kopu ještě lepším zákrokem.

Přesto šli Západočeši do vedení jako první. Ve 22. minutě nacentroval Kopic, míč přiťukl Procházka k Jakubu Řezníčkovi, který už měl snadnou práci. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno, když se na třetí pokus dočkal Jakub Pešek, který tentokrát nedal Kozáčikovi šanci. O chvíli později černobílí dokonce vedli! Ivo Táborský byl na konci pěkné kombinační akce. Radost Dynama trvala jen několik desítek vteřin, protože Krmenčíkovu střelu do břevna uklidil do sítě Jakub Řezníček. Čtyři góly za osm minut. Pak se hra trošku zklidnila. Až pět minut před pauzou nejprve Štursa zahodil velkou šanci, ale o chvíli později byl ve vápně poslán k zemi Jakub Řezníček a sám plzeňský forvard z nařízené penalty zkompletoval hattrick za devatenáct minut hry. Jenže první poločas nakonec skončil nerozhodně. Při rozehrávce chyboval Petržela a nabídl Lukáši Poučkovi snadnou trefu.

Skvělý první poločas diváky nalákal, po změně stran už to taková kanonáda nebyla. Zcela odlišné jedenáctky nabídly trošku jinou podívanou. Míč držela zejména favorizovaná Plzeň, zlobil hlavně rychlonohý Ekpai. Ten po hodině hry protáhl svižnou střelou Křížka, který však byl připraven. Nedlouho poté centroval Hrošovský do šestnáctky, kde oslovil Hubníka, ten si však v zakončení neporadil. Další možnost měl Aleš Čermák, ale skvělého Křížka nepřekonal ani on, ani dorážející Kopic.

Série plzeňských šancí vyústila v gólovou tečku. V 72. minutě ji zařídil Ubong Ekpai, jehož tvrdá rána skončila až v síti. Zbytek utkání už se odehrál bez branek. Jihočeši se nedostali do výraznější šance na srovnání skóre, Viktoria si výsledek pohlídala. Dynamo tak s Plzní prohrálo 3:4, ale těšit ji může dobrý výkon a velice slušný výsledek. Horejšův tým příští týden čekají hned tři přípravné duely.