Českobudějovické Dynamo odehrálo poslední přípravný zápas před startem nového ročníku Gambrinus ligy. Jihočeši se utkali s třetiligovou příbramskou rezervou, kterou hladce smetli vysoko 4:0. Za černobílé barvy zaznamenali gólový úspěch kanonýr Lafata, Kulič, Dvořák a z pokutového kopu Chlebek.
Trenér Tobiáš nasadil do posledního přípravného duelu sestavu, která by podle jeho slov mohla zamířit k prvnímu ligovému zápasu do Olomouce.

V prvních šesti minutách hýřili aktivitou překvapivě hostující fotbalisté. Nejprve Jordák zahrozil v 1. minutě hlavičkovým pokusem, o pět minut později se uvedl Dian střelou ze standardní situace. Ale to bylo na dlouhé minuty vše, co dokázala předvést příbramská rezerva.

Zaskočení Jihočeši se odhodlali k první vážnější akci v 8. minutě, kdy balon putoval po ose Leština-Vozábal-Lafata, celou akci ale zastavila píšťalka pomezního rozhodčího. Ve 13. minutě zhlédl Střelecký ostrov první branku v síti Příbrami – Kulič přiťukl Vozábalovi, ten nacentroval zpět na Kuliče, trestuhodně však zahodil gólovou příležitost. V blízkosti se ale pohyboval ostrostřelec Lafata, jenž pohodlně dorážel k pravé tyči – 1:0. David Lafata byl opět při chuti v 18. minutě, kdy se obloučkem pokoušel přehodit brankáře Palečka, ale hostující gólman se nenechal zaskočit. Ve 25. minutě se ocitl sám před brankářem domácí záložník Grznár, jeho muška se ale dosti vychýlila. Ve 32. minutě vyslal sváteční střelu příbramský Brodský, Kafka si ale s jeho pokusem poradil.

O minutu nato předvedl svůj útočný um Marek Kulič, kdy obešel dva protihráče a poslal černobílé mužstvo do dvoubrankového vedení. Ve 35. minutě Vozábal ideálně připravil střeleckou pozici pro Adama, jeho pokus minul brankovou konstrukci. Tutéž roli si vyzkoušel na konci prvního poločasu, tentokrát ale zacílil ještě více nepřesněji.

Na začátku druhého poločasu vyzkoušel špílmachr Vozábal Palečkovu pozornost, míč se ale dostal nad hostující svatyni. V 62. minutě se těšil budějovický stadion z tříbrankového vedení. Střídající Matoušek perfektně potáhl balon po pravé straně, nacentroval na Dvořáka, jenž doklepával již do prázdné brány – 3:0. O čtyři minuty později potvrdil Pončák pověst fotbalisty s výbornými centry, Matouškovu hlavičku ale střídající Rondzik efektně zblokoval. V 67. minutě zvyšoval skóre na 4:0 z pokutového kopu Jaroslav Chlebek.

Zdecimovaní Příbramští pomalu začali skládat pomyslné zbraně. V 70. minutě našel aktivní Vozábal Němce, ve vápně se ale do svých kliček zamotal a dobrá příležitost k páté brance tak vyšla vniveč. V 83. minutě vyslal Dvořák pumelici, jež skončila nad bránou. V 89. minutě se prokličkoval do vápna domácí Němec, gólman Rondzik ale další branku nepustil za svá záda. O chvilku později se příbramští fotbalisté dočkali své největší šance, kterou ale dokázal včasným vyběhnutím zlikvidovat Slovák Filipko. Na konci druhé půle se ještě pokusil obstřelit technickou střelou Rondzika Dvořák, pátá branka však černobílému týmu souzena nebyla. České Budějovice držely prakticky celý zápas soupeře v šachu a jasně převyšovaly svého soka rozdílem několika tříd.