V nedělním podvečeru dorazil do českobudějovické haly dosud jediný přemožitel Dynama PCO z úvodního kola ligové soutěže, tým Pampuchu Liberec. I když na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 9:1 ve prospěch jihočechů, utkání rozhodně nebylo pro domácí snadné!

Domácí se museli v zápase obejít bez tradičních opor Hrbáče, Hrica a Lengyela, poprvé se tak před domácím publikem představil zkušený Luboš Pecka. Do branky se při zranění Štefana Beránka postavil opět Erich Jasenský a nutno podotknout, že si vedl výtečně!

Severočeši do Budějovic nepřijeli rozhodně jen bránit a snažili se od začátku hrát aktivně, výsledkem však byla jen jedna zblokovaná střela. Na začátku druhé minuty mohlo udeřit na druhé straně, to když si kapitán Pouzar navedl míč a křížnou střelou orazítkoval tyč hostující branky. O minutu později mohl skórovat Benát, jeho střela šla však těsně vedle tyče. V 6. minutě zahrozili hosté, proti Petrlákově prudké střele se však vyznamenal brankář Jasenský. Poprvé se skóre zápasu měnilo na začátku 8. minuty, pěknou střelou se prosadil David Radouch. Neuplynulo ani 30 vteřin a stejný hráč zvyšoval po narážce s Benátem již na 2:0! Domácí branku ohrozil v 9. minutě znovu Petrlák, proti jehož dělovce se opět vytáhl Jasenský. Dynamo PCO poté zahrozilo dvěma střelami Petra Benáta a Ondřeje Hačky, ani jedna z nich se však neujala. Ústřední postavou prvního poločasu byl jednoznačně domácí brankář Erich Jasenský, který čelil několika těžkým zákrokům, ani jednu střelu však za svá záda nepustil. V 19. minutě měl i trochu štěstí, když překvapivá střela Vojtěcha Barace skončila na tyči domácí branky. Čtyřicet vteřin před koncem první části se naopak prosadili jihočeši, když přihrávku Pouzara zužitkoval Hačka a do šaten se tak šlo za stavu 3:0.

Na začátku druhé půle se hned po dvaceti vteřinách prosadil hostující Petrlák a snižoval tak znovu na rozdíl dvou branek. Jenom o minutu později severočeši nevyužili další velkou šanci, když se do prázdné branky netrefil Patka. Ve 26. minutě však udeřilo na druhé straně, to když Peterek našel nezištnou přihrávkou Hačku, který vstřelil svou druhou branku v zápase, 4:1. Tento gól domácí očividně uklidnil. Když se o dvě minuty později prosadil svým důrazem před brankou matador Pecka a po něm i krásnou střelou do šibenice Radouch, který tak završil svůj hattrick, zdálo se být o vítězi zápasu rozhodnuto. Ve 35. minutě si hosté vzali oddechový čas, aby následně přistoupili ke hře bez brankáře. Dynamo PCO však Liberecké do větší šance nepustilo a naopak postupně navyšovalo svůj náskok. Nejdříve se po šestém faulu neprosadil z devítimetrového kopu kapitán Pouzar. Minutu po něm pak Jasanský hrudí krásně sklepl na nabíhajícího Benáta, který si položil i brankáře Kvítka a do prázdné branky zvyšoval již na 7:1! Neuběhla ani minuta, když se po krásné akci prosadil počtvrté v zápase David Radouch. Ten samý hráč mohl zvyšovat opět z devítimetrového kopu, branku však jen těsně minul. Minutu před koncem završil svůj hattrick i Ondřej Hačka a když se deset vteřin před koncem z třetího devítimetrového kopu v zápase neprosadil ani Stanislav Peterek, připsalo si tak Dynamo PCO další důležité vítězství 9:1.

Jihočeši tak zakončili úspěšný rok 2018 přesvědčivou výhrou a upevnili si tak v tabulce druhé místo. Na vedoucí celek Kladna nyní ztrácí tři body a právě středočeský celek bude na domácí palubovce po Novém roce jejich dalším soupeřem. Zápas se odehraje v neděli 13. ledna od 19 hodin ve sportovní hale v Českých Budějovicích.