Smolné utkání odehráli futsalisté Dynama na palubovce Rapidu Ústí nad Labem. Už v sedmé minutě šli díky Prokešovi do vedení, jenže domácí otočili vývoj skóre. Srovnat se podařilo hrajícímu trenérovi Vejvarovi, ovšem závěr patřil Ústeckým, kteří nakonec zvítězili o dvě branky.

Pro obě mužstva se jednalo vzhledem k předsezónním prognózám o velmi důležitý zápas. Hosté z Český Budějovic přijeli k utkání oslabeni o několik důležitých hráčů a Rapid cítil šanci na zisk tří bodů. Samotný začátek utkání ale vyšel lépe Dynamu, které se také dostalo v sedmé minutě po jednoduché sehrávce do vedení. Trefil se Zdeněk Prokeš.

Rapid dokázal poměrně rychle zareagovat, když sehrávku Martina Macháčka a Petra Zajíčka zužitkoval druhý jmenovaný – 1:1. Netrvalo to dlouho a Rapid se dostal dokonce do vedení. Jiří Zápotocký si vyměnil míč s Martinem Gajdošem, který parádně oklamal protihráče a nechytatelnou střelou poslal Rapid do vedení 2:1. Rapid mohl v dalším průběhu prvního poločasu přidat další branky, ale své šance neproměnil a tak se šlo do kabin za poločasového stavu 2:1 pro Rapid.

Úvod druhého poločasu patřil opět Českým Budějovicím, což vyvrcholilo situací ve 22. minutě, kdy brankář Rapidu Daniel Klečka ztratil míč na útočné polovině soupeře a zatáhl za záchrannou brzdu v podobě skluzu. Za tu byl potrestán diskutabilní červenou kartou, vzhledem k tomu, že za míčem byli další dva hráči Rapidu. To však nic nezměnilo na faktu, že České Budějovice dostaly možnost přesilové hry, kterou zužitkoval Vojtěch Vejvar brankou na 2:2.

České Budějovice využívaly v průběhu celého utkání svého brankáře na útočné polovině, a to se jim vymstilo ve 29. minutě, kdy ztrátu hostujícího brankáře potrestal střelou z poloviny hřiště do odkryté branky Petr Tichý – 3:2 pro Rapid. Když za dalších pět minut, ve 34. minutě, zvýšil po přihrávce Petra Zajíčka Petr Výborný na 4:2, byl Rapid na nejlepší cestě ke třem bodům.

České Budějovice vsadily v závěru utkání vše na hru s brankářem na útočné polovině, ale Rapid konec zápasu odbránil výborně a mohl se tak radovat z výhry 4:2 a především z velmi důležitých tří bodů do prvoligové tabulky.

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Obdrželi jsme první branku, podařilo se nám přesto do poločasu skóre otočit. Důležitý moment nastal na začátku druhé půle, kdy za vyloučeného Daniela Klečku zaskočil nerozchytaný Tomáš Mrázek. Kromě gólu v oslabení nepustil za svá záda jediný míč. O našem vítězství rozhodlo nasazení a proměňování šancí.“

Dominik Vejvar (trenér SK Dynamo PCO České Budějovice): „Do Ústí nad Labem jsme přijeli v oslabené sestavě, vypadlo nám kvůli zranění pět až šest hráčů. S utkáním jsme se poprali dobře a tři čtvrtě zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodlo pár našich chyb, domácí měli i trochu štěstí, přesto podle mého názoru zaslouženě vyhráli.“