Pokud by se dal definovat ideální start fotbalového soustředění jedním jediným zápasem, byl by to ten, ve kterém si Dynamo poradilo s bundesligovým Augsburgem. Zástupce německé nejvyšší soutěže na hřišti v rakouském Kössenu skórovat nedokázal, Jonáš Vais jedinou brankou zápasu vystřelil vítězství Jihočechům.

Českobudějovický výběr v pondělí nastartoval soustředění v rakouském Kaprunu, ve středu odjel do zhruba hodinu a čtvrt vzdáleného města Kössen, kde na něj čekal Augsburg. Čtrnáctý nejlepší tým loňského ročníku Bundesligy zvládl lépe úvod zápasu, v prvních minutách diktoval tempo hry a Dynamo muselo dotahovat. Na svědomí měl první závary a pološance, žádná z nich ale zpočátku problémy gólmanovi Janáčkovi nedělala.

Dynamo se poprvé výrazněji dostal na dostřel branky v 8. minutě, kdy vyslal prudký centr do prostoru vápna Potočný. O něco nebezpečněji ale působila až akce, ze které vystřelil ve 21. minutě Augsburg. Jihočeši mohli děkovat pozornému Broukalovi, který poslal míč do zámezí. Dynamo v průběhu první půle spíše běhalo bez balonu, ve 30. minutě ale dokázal hlavou zakončit Sladký a ve 41. vypustil jedovatou střelu aktivní Hora. Ani jeden z pokusů se neujal, první poločas skončil bez branek.

Podobně jako v prvním dějství patřil i start toho druhého Němcům. Po necelých deseti minutách se odhodlal k ráně do prostoru Janáčka, za dalších pět minut pelášil na branku střídající Pepi. Ani tentokrát se ale skóre neměnilo, zejména díky parádnímu výběhu gólmana Dynama. Hra se postupně přelévala z jedné strany na druhou, znát bylo také střídání obou týmů, které poslali do hry výrazně obměněné sestavy.

Omlazený tým Dynama se zvučného jména soupeře v poslední fázi zápasu nezalekl, ba naopak. Jeden ze starších hráčů na hřišti Škoda pálil v 68. minutě pouze do prostoru hostujícího brankáře Koubka, i v tomto případě byla obsluha světelné tabule v klidu. To už se ale nedá říct o šanci ze 79. minuty. Prudký centr Čoliče si našel na zadní tyči Jonáš Vais a svým nekompromisním zakončením utkání rozhodl. Dynamo porazilo Augsburg těsně 1:0 a v přípravě si připsalo třetí výhru ve třetím zápase.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Z pohledu výsledku výborný zápas. Klub jako Budějovice neporáží bundesligový tým každý týden. Na druhou stranu je potřeba brát to s pokorou. První půle byla z obou stran velice dobrá, soupeř byl lepší, ale my jsme také měli nebezpečné situace. Ve druhé půli se převaha Augsburgu zvýšila, naši hráči bránili na hranici svých možností, Janáček chytil dvě nebo tři šance a přežili jsme. Pak jsme z krásného protiútoku dali gól. Řadil bych to mezi šťastná vítězství, ale na druhou stranu jsme proti těžkému soupeři uhráli nulu.“