Nové koště dobře mete. I tak by se dalo hodnotit utkání Dynama České Budějovice na hřišti ambiciózní Sparty Praha. Tým nového kouče Jaroslava Šilhavého na Letné sice dlouho prohrával, přesto si nakonec ze hřiště soupeře veze bod za remízu 1:1. Doslava zlatý bod pro Dynamo vystřelil Fernando Hudson, jenž vyslal po dvou minutách pobytu na hřišti směrem k Blažkovi nechytatelnou střelu.

Nový trenér Dynama Jaroslav Šilhavý udělal před zápasem na Letné několik předpokládaných změn. Největším překvapením bylo patrně zařazení Tomáše Hunala, který pod trenérem Tobiášem již nedostával tolik příležitostí. Hunalovým parťákem byl Marián Jarabica, který se v průběhu týdne vrátil z reprezentačního srazu slovenské jednadvacítky.

Oproti úternímu pohárovému zápasu nezačali Sparťané tak ofenzivně a v úvodních minutách se hrálo převážně ve středu pole. První vážnější akce Sparty ale skončila hned gólem. Podobným způsobem jako v pohárovém utkání si při rohovém kopu naběhl mezi obránce Bony Wilfried, jehož tvrdá hlavička znamenala úvodní branku zápasu - 1:0. O pár minut později se zastřeloval z dálky Pamić, jeho dělovka ale zamířila vysoko nad. K dalšímu zakončení se pak dostal ve 21. minutě hlavičkující Holenda, když se ale ani jeho pokus mezi tři tyče nevešel, začal úvodní nápor Sparty pomalu končit.

Fotbalisté Dynama sice působili živějším dojmem než v úterním poháru na domácím hřišti, na polovinu soupeře se ale dostávali jen velmi sporadicky. Necelých deset minut před koncem měl blízku ke gólu na 2:0 Kušnír, jeho křížná rána ale zamířila těsně mimo. Ve zbytku poločasu se fotbalisté z jihu Čech sice několikrát osmělili a přiblížili k bráně Sparty, gólman Blažek si ale za celý poločas nepřipsal ani jeden zákrok.

Domácí fotbalisté si uvědomovali, že jednobrankové vedení není ideální a ve druhém poločase se snažili svůj náskok navýšit. Jihočeši se ale trpělivě spoléhali na defenzivu a Sparťané se do zakončení v úvodu druhé půle dostávali jen velmi sporadicky. První obrovská šance Sparty přišla až v 69. minutě, kdy Zemanovu jedovku vyrazil Kučera k Vackovi, který ale z výborné pozice nezamířil přesně. Kamil Vacek měl další možnost skórovat v  71. minutě, ani napodruhé ale Kučeru nepřekonal.

S přibývajícími minutami začali domácí hráči svůj tlak stupňovat a před budějovickou bránou bylo stále větší a větší horko. V 75. minutě se v gólové pozici zjevil i střídající Kadlec, na míč ale v rozhodujícím okamžiku nedosáhl. Pět tisícovek sparťanských fanoušků zmrazil nakonec v 80. minutě střídající Fernando Hudson. Po rychlém kontru vyslal z hranice vápna parádní křížnou přízemní ránu, která s pomocí tyče zapadla za záda bezmocného Blažka - 1:1. Inkasovaná branka přinutila domácí fotbalisty ještě výrazněji zvýšit své úsilí, které přineslo hned v závěrečné desetiminutovce hned několik dalších gólových šancí.

Ty vůbec největší příležitosti měli nejprve z dálky pálící Kucka a následně také hlavičkující Kadlec - oba sparťané ale zamířili těsně mimo. Se zoufalým náporem domácího celku si Jihočeši v samém závěru i tříminutovém nastavení poradili a domů si tak odvezli bod za remízu 1:1, který pro ně má bezesporu cenu zlata..

Hudson (78.) 1   1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Opět jsme viděli zápas, v němž defenziva měla navrch nad ofenzivou, což je v naší lize poměrně častý jev. Naše realizace šancí nebyla tak efektivní jako v minulých zápasech a ztrátu jsme si zavinili sami. Po vedoucí brance mi chyběla větší agresivita, abychom zápas definitivně zlomili. No a když pak nevyužijeme obrovské šance, nemůžeme se divit, že soupeř jediné naše zaváhání využije."

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Všechno se seběhlo v týdnu tak rychle, že jsem nevěřil, bych že bych mohl s týmem zažít hned takovou radost. Je třeba vidět, že bod na Spartě se nedělá každý den, zvlášť při současné sparťanské formě. Zdálo se ale, že nám paradoxně pomohla pohárová prohra a snad to bude první vlaštovka na naší cestě za záchranou. Sparta byla lepší, měla šance, ale my museli trpělivě bránit a čekat na ojedinělou šanci, což se nám nakonec vyplatilo."