Českobudějovické Dynamo ve druhém přípravném zápase tohoto roku v tréninkovém centru na Složišti přivítalo druholigový rakouský celek Amstetten. Jihočeši hned v úvodu inkasovali branku, ještě do 20. minuty ale bylo srovnáno, z penalty se trefil Jiří Skalák. Ten se prosadil během prvního poločasu ještě jednou, když srovnával na 2:2. Ve druhé půli dostalo příležitost několik fotbalistů z B-týmu a chopili se jí na výbornou. Po dvou trefách Martina Práška, zásahu Jana Suchana a Sebastiena Böhma Dynamo zvítězilo 6:3.

Do druhého přípravného zápasu naskočili lépe domácí fotbalisté. Už ve 2. minutě se nechal na pravé straně faulovat Osmančík a následná standardní situace Skaláka našla na zadní tyči hlavu Sladkého, ten ale zakončit nedokázal. V 5. minutě přišel ovšem úder na druhé straně, když se po centru do vápna z levé strany prosadil hostující Dominik Starkl, 0:1. Dynamo ale dále hrálo svou hru a po jedné z nebezpečných situací se v 19. minutě k míči ve vápně dostal Ondrášek, jenž byl faulovaný a následný pokutový kop proměnil Jiří Skalák, 1:1. O pět minut později si za vápnem na střelu navedl balon Hellebrand, jeho pokus levačkou však minul soupeřovu branku. Po více než půl hodině hry se po skvělém centru Sladkého dostal do zakončení hlavou Ondrášek, jeho pokus letící do brány ale skvěle vytáhl gólman týmu v červených dresech.

Svou šanci ke skórování v podobě penalty dostali na druhé straně také hráči Amstettenu, Janáček však svůj faul odčinil a penaltu zneškodnil. Rakouský celek se ale přeci jen ještě stihl do poločasu prosadit. Gólové situaci nejprve předcházela akce na trase Sladký – Hora, kdy Sladkého skvělou pobídku Hora kvůli výtečnému obrannému zákroku hostujícího obránce nedokázal dostat do sítě. Po následném rohovém kopu šli hosté do brejku, ze kterého dokázali skórovat a vedli 2:1. Ještě do poločasu ale bylo srovnáno! Nejprve z levé strany centroval opět Sladký, po jehož pasu Ondrášek hlavou zamířil do břevna. Do odraženého míče se pak ale opřel Jiří Skalák a svou druhou brankou v utkání a třetí v přípravě vyrovnal na 2:2.

Do druhého poločasu oba týmy vyslaly několik nových jmen, za České Budějovice při absenci několika fotbalistů nastoupilo také několik mladíků z B – týmu. A jeden z nich se zkraje druhého dějství dokázal gólově prosadit. Na rohový kop si dobře naskočil Martin Prášek a poslal Jihočechy do vedení. Zanedlouho ale byl stav opět srovnaný. Jeden z fotbalistů Amstettenu z pravé strany nacentroval před branku a hostující útočník dostal balon za Andrewa, 3:3. V 67. minutě svůj druhý gólový příspěvek v utkání přidal útočník Martin Prášek, když si balon píchl kolem brankáře a svůj tým poslal do vedení 4:3. Uběhlo sotva šest minut a domácí fotbalisté se radovali popáté. Na hranici velkého vápna dostal míč Jan Suchan a přesnou ranou k tyči skóroval. České Budějovice výsledek kontrolovaly a na konci utkání se po sérii několika závarů před brankářem Gutmannem prosadily ještě jednou. Čermák zabojoval u brankové čáry, poslal míč pod sebe, kde se nejlépe zorientoval Sebastien Böhm a ten upravil na konečných 6:3.

Trenér Dynama Jiří Kladrubský: Byl to náročný zápas, ale po tom týdnu, kterým jsme absolvovali, jsme se prezentovali aktivním výkonem. Byly tam také nějaké chyby, to ale budeme moct vyladit ještě na soustředění, na které se chystáme. Jsem rád také za kluky z B-týmu, kteří nastoupili do druhého poločasu. Ukázali se v dobrém světle a je vidět, že ten potenciál v nich je.