Po prvním poločase to vypadalo s domácí bledě. Baník si díky brankám Hrubého a Nerada vypracoval dvoubrankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mělo dramatizovat. Jenže přišel gól Kladrubského po rohu a za pár minut srovnal Ivo Táborský. Dynamo si tak ze zápasu s Baníkem Ostrava odneslo jeden bod.

Trenér domácích musel vyřešit absenci vykartovaného Jakuba Peška, jehož nahradil defenzivní záložník Jan Hála. I Vlastimil Petržela musel počítat bez Tomáše Mičoly, který kvůli žlutým kartám přenechal místo Petru Bredovi. Do zápasu vstoupili aktivně Jihočeši. Míč drželi převážně na polovině soupeře, místy se dostávali do zakončení. První vážnější ohrožení branky Baníku obstaral Ivo Táborský. Po přiklepnutí z levé strany střílel z první, avšak trefil pouze před ním stojícího Tomáš Zápotočného.

Branky začaly padat po dvacáté minutě. Nejprve ve vápně špatně odehrál centr Ondřej Šourek, patičkou tak našel Jakubov volného Roberta Hrubého, který přesnou střelou pokořil Křížka poprvé v utkání – 0:1. Zanedlouho na něho navázal Petr Nerad. Skvěle si sběhl na centr Bredy z pravé strany a uklidil míč do domácí sítě – 0:2. Velkou šanci na srovnání měl Patrik Čavoš. Dostal ideálně nabito od Iva Táborského, jenže povedenou střelou rozezvučel pouze břevno.

Druhý poločas přinášel podobný obrázek jako z prvních čtyřiceti pěti minut. Domácí po většinu času drželi míč na svých kopačkách, jenže těžko překonávali ostravskou obranu. Vlastimil Petržela své svěřence na televizní utkání zjevně dobře připravil a až do 63. minuty byla obrana Baníku bezchybná. Přišel nepřesný odkop Bredy zapříčinil rohový kop pro domácí. Fundův roh hlavičkoval na branku Ondřej Šourek a ještě před Vaškem tečoval míč Jiří Kladrubský a bylo sníženo – 1:2.

Po inkasované brance Baník na chvíli zatlačil na soupeře, ale navrch mělo Dynamo. Po nepřehledné situaci před vápnem Baníka přišel faul na Iva Táborského a sudí nařídil výhodný přímý kop pro domácí. Míč si postavil sám faulovaný a nádhernou střelou kolem zdi nedal Vaškovi šanci – 2:2. Poslední velkou šanci zápasu měl hlavičkující Breda, ale zamířil pouze do míst, kde stál domácí brankář. Dynamo tak bralo bod za remízu 2:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Hrál se zápas nadstandardní druholigové úrovně. Dobře jsme do utkání vstoupili, ale dostali první sporný gól a záhy i druhý. Musím smeknout před klukama, protože se semkli a ve druhé půli jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyrovnali. Jsme rádi, že nám opět pomohl Jiří Kladrubský, který zaskočil na levém beku a patřil mezi ty lepší.“

Vlastimil Petržela (trenér Ostravy): „Bylo vidět, že se potkaly dva fotbalové týmy. První poločas jsme hráli dobře, dali jsme dva góly, a i když domácí měli šanci, tak se hrál fotbal. Co se stalo ve druhé půli, to nevím. Dostat dva takové góly, to je vrchol. Musel jsem střídat stopera Pokorného, aby nedostal žlutou kartu a měl v příštím kole kdo hrát. Dynamo využilo dvě standardní situace, kdy jsme udělali laciné chyby. Remíza je ve výsledku zasloužená.“