Druhý přípravný zápas na soustředění v Turecku, čtvrtý duel zimní přípravy odehrálo Dynamo s úřadujícím šampionem a aktuálním lídrem černohorské ligy Buducnosti Podgorica. První poločas se hrál bez branek, v tom druhém se však prosadil Sebastien Böhm a poté z penalty Jan Suchan a Dynamo si tak připsalo v přípravě cennou výhru.

Českobudějovičtí fotbalisté měli původně sehrát druhé utkání na soustředění v Beleku s polským celkem Górnikem Zabrze, ten ale kvůli četným zraněním utkání zrušil, a tak svěřenci Lercha a Kladrubského vyzvali pravidelného účastníka předkol evropských pohárů, kterým je aktuální lídr černohorské ligy Buducnost Podgorica. Podgorica nebrala duel s Dynamem na lehkou váhu a do zápasu poslala prakticky nejsilnější možnou sestavu složenou z nejvytěžovanějších hráčů v aktuální sezoně.

Během prvních minut si ani jeden tým nedokázal vypracovat větší šanci, hrálo se spíše ve středu hřiště a oba týmy kontrolovaly hru. Po necelé půl hodině jeden z hráčů Dynama ztratil na polovině hřiště balon a útočník Buducnosti se řítil sám na Šípošovu branku, jeho zakončení ale směřovalo vedle. Před koncem prvního poločasu důrazný Prášek fauloval obránce černohorského celku Orahovace a hlavní rozhodčí nařídil Práška vystřídat, do hry tak přišel Ondrášek.

Hned z kraje druhého poločasu se do hry dostali Trummer, který vystřídal kapitána Sladkého a také Králik, jenž vystřídal Broukala. V 54. minutě do hry přišel také Hellebrand, který vystřídal Zíku. A právě Hellebrand byl u situace, která Dynamu v 58. minutě zařídila vedení. Českobudějovický záložník kopal volný přímý kop a po skrumáži v pokutovém území dostal míč za záda hostujícího brankáře Sebastien Böhm, 1:0 pro Dynamo. V 87. minutě unikal po levé straně Musa Alli, který byl faulován a z následně nařízené penalty na konečných 2:0 zvyšoval záložník Jan Suchan. Jihočeši tak v Turecku vyhráli i druhý přípravný duel a připsali si cenný skalp kvalitního soupeře. Bonusem je také čisté konto Dávida Šípoše a zároveň druhé čisté konto Dynama v řadě.

Fotogalerie

Trenér Dynama Jiří Lerch: Každého podobně zvládnutého utkání si ceníme. S Jirkou Kladrubským jsme se snažili zapracovat na defenzivní organizaci hry, dařilo se to už v minulém zápase, kde jsme stejně jako dneska nedostali gól. Přechodová fáze do útoku i další aspekty hry zatím fungují až nad naše očekávání. Dali jsme prostor mladším klukům, kteří v prvním utkání nebyli tolik vytížení a musím říct, že se s tím popasovali skvěle. První půle byla vyrovnaná, v té druhé jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vstřelili dvě branky. Je mi jasné, že liga bude zase o něčem jiném, ale naše poslední výkony jsou dobrým základem pro to, abychom na ligu byli připravení a zvládli to.