Dlouho to vypadalo, že Dynamo stejně jako na podzim získá tři body za výhru 1:0. Jenže v poslední minutě utkání napálil míč střídající Antonín Presl a bylo srovnáno. Dynamo po většinu času kontrolovalo hru, ale o všechny body přišlo až v závěru. Jediným domácím přesným střelcem byl hlavičkující Lukáš Havel. Ve čtvrtek hostí Dynamo Vlašim.

Do prestižního derby udělal trenér David Horejš oproti poslednímu utkání jednu změnu. Do hry od úvodních minut zasáhl Roman Wermke, pouze na lavičce začal Jindřich Kadula. To hostující trenér Nádvorník neudělal změnu ani jednu. Už v desáté minutě se Dynamo radovalo z první branky, ale radost jim dlouho nevydržela. Pohlednou akcí se balon dostal k Romanu Wermkemu, který se rozběhl do vápna. Poslal centrovaný míč před branku pro Petra Benáta, který však dle pomezního sudího stál v ofsajdu. Za pár minut spálilo Táborsko obrovskou šanci. Centr z pravé strany odehrál Klesa jenom před sebe a Musiol ve stoprocentní šanci poslal míč vedle pravé tyče.

Ve dvacáté minutě už mohla propuknout radost domácích naplno. Lukáš Havel si svou střeleckou smůlu vybral v minulém utkání a tentokrát po rohu Petra Benáta neomylně zavěsil na přední tyč – 1:0. Navýšit mohl zanedlouho Patrik Čavoš. Benát dal šikovně pod sebe a do střely Čavoše na poslední chvíli skočil táborský obránce. Kdyby střela prošla, brankář Toma by byl bezmocný. V závěru poločasu měl ještě šanci Javorek, ale ani on nedokázal kvalitně zakončit.

V úvodu druhé půle se rychlou akcí prezentoval s chutí hrající Wermke. Hezky obehrál Hanzlíka, ale nepřesně odcentroval. Při dalším pokusu o několik minut později už byl přesnější, ale Jakub Pešek hrající na druhé straně přes nohu na balon nedosáhl. Táborsko také zahrozilo centrovaným balonem, obránce Klesa raději odehrál na rohový kop.

První vážnější šanci ve druhém poločase měl Ivo Táborský. Po rozehrání rohu na krátko se uvolnil Petr Benát a po jeho pasu zkoušel Táborský pálit z první. Silnější nohou vysoko přestřelil. Na druhé straně se po dobrém centru dostával do zakončení nejlepší střelec hostů Adnan Džafič, ale zastavil ho zvednutý praporek pomezního sudího. Obrovskou šanci nevyužil v 77. minutě Antonín Presl. Po rohovém kopu pálil z voleje za vyběhnutého Křížka těsně nad. Srovnání přišlo minutu před koncem, kdy se po střele Presla lehkou tečí před Křížkem prosadil střídající Krsta Dordevič - 1:1. Derby tak skončilo nerozhodnou remízou.

David Horejš (trenér Dynama): „Je mi líto kluků, kteří nechali na hřišti všechno. Ale dali jsme dva regulérní góly, měli jsme kopat jasnou penaltu. Bohužel, rozhodčí rozhodl proti nám. Do utkání jsme dobře vstoupili, dali dva góly, bohužel nám rozhodčí uznali jen jeden a penaltu neodpískali. Hráli jsme dobře po křídlech, kde jsme soupeře přehrávali. Měli jsme přidat druhý gól, nedali jsme, respektive nám nebyl druhý uznán. Táborsko pak šťastně vyrovnalo. Zklamání je obrovské.“

Roman Nádvorník (trenér Táborska): „První poločas měly více ze hry Budějovice. My jsme nevyužili šanci Musiola a domácí nás potrestali po rohu. Po změně stran jsme se dostali víc do hry, měli jsme víc ze hry a udělali jsme všechno pro vyrovnání. Mrzí mě, že proti takhle kvalitnímu soupeři z tolika vytvořených šancí proměníme jenom jednu. Jsme nakonec rádi za bod.“