Fotbalisté Dynama v dalším přípravném zápase v dalekém Sokolově vyhráli. Po velmi dobrém výkonu svého soupeře přehráli a po gólech Ujce, Jurdíka a Bálka vyhráli 3:2.

Po dlouhé a sněhovou kalamitou poznamenané cestě do Sokolova začal zápas přibližně s půlhodinovým zpožděním. V sestavě Dynama poprvé ve středu zálohy nastoupil Marek Opluštil, Jihočeši začali v rozestavení 4-1-4-1. Po úvodním oťukávání se Dynamo dostalo do vedení po krásné akci, když rychlý protiútok vyšperkoval parádním centrem do vápna Pešek a hlavičkující Milan Ujec vstřelil svůj první gól v budějovickém dresu. Prakticky po rozehrávce mohli domácí srovnat. Vaněčka ale výborně vychytal gólman Hajdušek a následně mu po další střele Procházky pomohlo dokonce břevno.

Zápas se v dalších minutách hrál ve velkém tempu a šťastnější byli ve 21. minutě domácí, když se tvrdou ranou z rohu velkého vápna prosadil David Vaněček. Hosté ale našli brzy odpověď. Hodně jim pomohla váhající defenziva domácích. Výborně hrající Ujec vybojoval na polovině míč a následně spolu s Jurdíkem mířili od poloviny zcela sami na osamoceného gólmana Dvořáka. Ujec se se zachoval týmově, přihrál Milanu Jurdíkovi, který do prázdné brány vrátil vedení zpět na stranu Dynama.

Pokud hráli Jihočeši v prvním poločase dobře, druhá část hry jim vyšla ještě lépe. Dlouhé minuty drželi míč na svých kopačkách a soupeři prakticky nic nedovolovali. Přesně po hodině hry opět chybovala obrana Sokolova. Kadula na pravé straně vybojoval míč, před vybíhajícím gólmanem ho píchl na střed hřiště na velké vápno zcela volnému Jakubu Peškovi, který ale ve stoprocentní šanci poslal míč vysoko nad bránu.

Chuť si Jakub Pešek spravil v 81. minutě, kdy z pravé strany poslal do vápna míč na Lukáše Bálka, který měl dostatek času a prostoru na to, aby potřetí překonal domácího gólmana. Ve zbytku zápasu měli Jihočeši zápas pod kontrolou a zdálo se, že v pohodě dokráčejí k vítězství 3:1. Přesto ale domácí dokázali výsledek v posledních vteřinách hry zkorigovat, když se po rohovém kopu díky šťastné teči prosadil Panajotis Kucalas.

David Horejš (trenér Dynama): "Zápas v Sokolově musím hodnotit velice pozitivně. Vstoupili jsme do něj dobře. Dostali jsme se rychle do vedení, dobře jme kombinovali a herně jsme byli lepším týmem. Ale srazila nás ta zbytečná branka na 1:1. Pak domácí převzali iniciativu a trochu nás zatlačili. Díky důrazu Milana Ujce jsme ale dali gól na 2:1 a spokojeni jsme pak hlavně s druhým poločasem, ve kterém jsme hráli fotbal, jaký bychom chtěli hrát. Mrzí nás až samotný závěr zápasu, kdy jsme si nechali dát hloupou a zbytečnou branku na 3:2."