Čtvrtý zápas letní přípravy před začátkem nového ligového ročníku a první na soustředění v Rakousku vyšel Dynamu herně, mělo množství slibných šancí, výsledkově ale bohužel ne. Svěřenci trenérů Nikla a Zápotočného nestačili v souboji, který se hrál na tři části po 45 minutách, na rakouský SV Ried, se kterým prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Soustředění v Rakousku odstartovalo. A to zápasem na hřišti v Peuerbachu s Riedem. Aktivněji začali českobudějovičtí fotbalisté, kteří soupeře v první fázi zápasu přehrávali a tvořili si šance. Hned po pár minutách ale i Ried ukázal, že umí zahrozit. Naštěstí pro Dynamo se skóre neměnilo. Změna nepřišla ani ve 13. minutě, kdy mělo Dynamo velkou šanci, brankář rakouského celku ale míč vyrazil mimo. Vedle branky skončil balon také ve 22. minutě, kdy se pokoušel udeřit Ried.

Slibnou příležitost měl ve 26. minutě po pohledné hlavičce Ondřej Čoudek, ani on ale neuspěl. Podobně jako Jakub Hora, který o pár minut později napřáhl zpoza vápna a minul. První část zápasu skončila bez branek, hned v 58. minutě ale musela být obsluha světelné tabule poprvé v pozoru. Marc Andre Schmerböck po úniku překonal brankáře Dynama a poslal Ried do vedení. Chvilku po rozehrávce z poloviny hřiště chtěl srovnat Jan Suchan, mířidla ale podobně jako jeho kolegové neměl dobře seřízená.

V 66. minutě došlo ke střídání na straně Dynama. Hřiště opustila jedna jedenáctka a na trávník naběhla druhá, která utkání dohrávala. Z hlediska šancí byla stejně při chuti jako úvodní, ani Hais s Adediranem a Hellebrandem, kteří ve druhém poločase hýřili aktivitou, srovnat nedokázali. Buď vše ztroskotalo na brankáři, nebo míč prolétl pouze kolem tyčky. Neuspěl ani Ried na druhé straně, který se ve 104. a 113. minutě pokusil skóre navýšit. Konečný výsledek 0:1 z pohledu Dynama.

Marek Nikl (trenér Dynama): „Měli jsme dva týmy, každý zvládl něco přes hodinu. Byl to dobrý test a myslím si, že herně to bylo velmi dobré. Hlavně první skupina… druhá se mi líbila méně herně, ale měla hodně šancí. Problémem bylo, že jsme nedali góly, ale na druhou stranu si říkám, že výsledky v přípravě pro nás nejsou zase tak důležité. Těší mě hra, která byla dobrá.“