Čtvrtý přípravný zápas mají za sebou fotbalisté českobudějovického Dynama. Na soustředění v Rakousku vyzvali podruhé v jednom týdnu tým z Bundesligy, středeční scénář proti Augsburgu se ale v zápase s Unionem Berlín neopakoval. I tentokrát padl jen jeden gól, bohužel pro Jihočechy do jejich branky.

Do utkání vstoupily oba týmy velice aktivně, hra se v prvních pěti minutách přelévala z jedné strany na druhou, úvodní seznámení však žádnou výraznou šanci nepřineslo. To až v 6. minutě, kdy Union vypálil směrem na brankáře Dynama. Rána však byla zablokována. O něco nebezpečněji pálil v 9. minutě Jakub Hora, pátý nejlepší tým loňského ročníku Bundesligy ale zachránila teč.

Český zástupce na tempu neubíral, naopak. Ještě na konci první čtvrt hodiny se přihnal do šance Roman Potočný, ani jemu se ale snahu nepodařilo proměnit v gól. Dynamo drželo balon, s Unionem hrálo vyrovnaný souboj a ve 23. minutě se dokonce mohlo ujmout vedení. To by ale musel nováček Jakub Grič trefit balon lépe. Do hry se postupně dostával také tým z Berlína, ve 25. minutě mířil jeden z jeho hráčů hlavou mimo, o pár minut později se musel činit Šípoš.

Bravurní zákrok ve 30. minutě zajistil, že se skóre neměnilo, to samé se ale nedá říct o minutě 37., kdy Union vstřelil první a rozhodující branku. Na ránu k tyči zpoza vápna, kterou vyslal Paul Seguin, byl krátký i gólman Dynama. Do šatny mohl Berlín odcházet ještě spokojenější, ve 43. minutě ale Šípoš další změnu skóre nepřipustil. Union zakončil první poločas s těsným vedením o jeden gól.

Šípoš se stal jednou z hlavních hvězd také na začátku druhého dějství, kdy musel hasit chybu záložní řady a v 54. minutě vytěsnil nebezpečnou ránu mimo. Union nastolil dobré tempo, v průběhu pár následujících minut hrozil z rohů, Dynamo se muselo bránit nepříjemným hlavičkám. Právě tato část těla ale mohla Českým Budějovicím v 76. minutě zajistit remízu. Tomáš Zajíc si našel centrovaný balon, jenomže jeho pokusu scházela přesnost. Míč v klidu schoval do rukavic brankář Grill. Dynamo na tři výhry z prvních tří přípravných zápasů nenavázalo, s Unionem Berlín prohrálo 0:1.

Jan Baránek (asistent trenéra Dynama): „Utkání bych rozdělil na dvě části. První poločas byl z naší strany slušný, pak nám nevyšel vstup do toho druhého, kdy jsme kazili rozehrávky a nevyhodnocovali dobře situace. Soupeř nás naštěstí nepotrestal. Zápas byl ale celkově opět slušný, bylo to mužstvo, které vybojovalo evropské poháry. Z toho pohledu nám to spoustu věcí ukázalo. Je na čem pracovat. “