Fotbalisté Dynama z venkovních utkání s prázdnou nejezdí. Po remíze v Ostravě a v Opavě vezou bod za remízu 2:2 i z Mladé Boleslavi. Zápas se pro Jihočechy nevyvíjel dobře. Prohrávali už 0:2, ale dokázali ho v samém závěru dotáhnout do remízového stavu. První gól v nejvyšší tuzemské soutěži dal Lukáš Jánošík.

Zápas v Mladé Boleslavi začal pěkně zostra a dvanáct stovek diváků na tribunách městského stadionu se rozhodně nenudilo. Už ve druhé minutě se radovali hosté. Bylo to ale předčasné. Po dlouhém autu a závaru před bránou poslal míč za záda Mikulce Mrsič, ale podle rozhodčích jeho střelu tečoval ještě jeden z hostujících fotbalistů, který stál v ofsajdu.

Pak se hra otočila a ohánět se musel hlavně brankář Jaroslav Drobný. V osmé minutě vychytal tutovku Škody, v desáté mu pomohlo břevno při střele Maška a následná dorážka Budínského šla mimo. Horko mu bylo i o minutu později. To po dlouhém závaru ve vápně střílel Tůlio, Drobný sice jeho pokus ještě vyrazil, ale na dorážku Ondřeje Zahustela už byl krátký – 1:0. Ještě hůře bylo Dynamu po půl hodině hry. Ve 32. minutě centroval Fulnek a jeho nabídkou nepohrdl Michal Škoda, který ve skluzu poslal balon do protipohybu brankáře Jihočechů – 2:0.

Důležité snížení pro hosty přišlo ve 42. minutě. Aktivní Patrik Brandner nahrál pod sebe Benjaminu Čoličovi, který z hranice vápna skvělou střelou na zadní tyč překonal brankáře Mikulce – 2:1. Ještě do konce poločasu mohlo být srovnáno. Brandner převzal přihrávku na hranici ofsajdového postavení a ocitl se tváří v tvář Mikulcovi, který podržel Mladou Boleslav skvělým zákrokem, když dobře vyběhl a reflexivně vystřelil proti míči pravou nohu.

Další možnost vyrovnat měli hosté v 58. minutě. To se z pravé strany řítil na branku domácích Lukáš Matějka, ale jeho střelu gólman Mikulec vyrazil na roh. V 67. a 71. minutě dvakrát výrazně podržel Dynamo brankář Drobný, který nejprve vytáhl střelu Túlia a pak si podobně skvěle vedl i proti Fulnekovi. I díky tomu dál držel pro hosty možnosti vyrovnání. Trenér David Horejš měl v závěru šťastnou ruku, když na hřiště poslal Lukáše Jánošíka. Ten se v poslední minutě základní hrací doby položil hlavou do centru Čoliče a srovnal stav zápasu - 2:2.

David Horejš (trenér Dynama): "To utkání jsme odehráli, jak jsme chtěli. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a dali jsme branku, která nám nebyla uznána kvůli ofsajdu. Pak jsme dostali takový gól, kdy jsme nedoběhly balon. I tak si myslím, že jsme hru kontrolovali. Věděli jsme, co hrát a hráči to docela plnili. Přišla ale chyba v rozehrávce a dostali jsme druhý gól. Rozhodující pak bylo, že to kluci nezabalili a za stavu 0:2 hráli dál. Hodně pomohl kontaktní gól. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší. Kluci za vyrovnáním šli a to vyrovnání bylo zasloužené. Těší mě náš výkon a bod z Boleslavi má určitě velkou cenu."

Jozef Weber (trenér Ml. Boleslavi): "Přestože se ten gól, který jsme dostali v závěru, těžko skousával, je remíza zasloužená. V průběhu utkání jsme neprokázali až takovou kvalitu jako třeba s Jabloncem. Rozhodující pro to, aby Budějovice ještě měly šanci, byl inkasovaný gól ve 42. minutě na 2:1. Druhá půle byla taková neurovnaná, bojovná, mohlo se to překlopit na obě strany. Ve finále je bod zasloužený. V naší situaci jsme potřebovali tři body. Nadechovali jsme se, vedli jsme 2:0. Mrzí to."